Strefy kibica w regionie

Region

Wszyscy z niecierpliwością czekają na pierwszy mecz reprezentacji Polski podczas mistrzostw Europy we Francji. 12 czerwca biało-czerwoni w Nicei zagrają z Irlandią Północną. Gdzie w regionie będzie można przeżywać piłkarskie emocje?

Już 10 czerwca rozpoczną się mistrzostwa Europy w piłce nożnej. W meczu otwarcia w Saint-Denis Francja, która jest gospodarzem turnieju zmierzy się z Rumunią. Polacy w grupie zagrają z Niemcami, Ukrainą i Irlandią Północną. Piłkarskich emocji na pewno nie zabraknie!

Spotkania reprezentacji Polski budzą ogromne zainteresowanie. Ciekawym sposobem na przeżywanie piłkarskich emocji jest śledzenie spotkań w strefie kibica. W tego typu miejscach tworzy się szczególna atmosfera futbolowego święta. Gdzie w regionie podczas Euro 2016 będzie można oglądać mecze w strefie kibica? Taką możliwość będą mieli mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego. – Przygotowujemy miasto kibica, gdzie będzie można oglądać mecze mistrzostw Europy i przeżywać piłkarskie emocje – mówi Mariusz Smysło, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grodzisku Mazowieckim.

Jak będzie wyglądało miasto kibica? – Przy Al. Mokronoskich rozstawimy namiot o wymiarach 15×10 m. Liczymy, że będzie ok. 200 miejsc. Po rozstawieniu zobaczymy jak to będzie wyglądać. Mecze będziemy puszczać z rzutnika. Chcemy pokazać wszystkie spotkania – tłumaczy Smysło.

Mecz Polska-Irlandia Północna na telebimie będzie można obejrzeć w Michałowicach, gdzie 12 czerwca na placu przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki odbędzie się festyn. Organizatorzy przygotują specjalną strefę piłkarską, w której znajdą się m.in. symulator rzutów karnych, bramka celnościowa czy mega piłkarzyki. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z tych atrakcji, a o 18.00 rozpoczną się piłkarskie emocje. Wszyscy z szalikami i w biało-czerwonych koszulkach będą ściskać kciuki za drużynę Adama Nawałki.

W Milanówku również powstanie miasto kibica. Mieszkańcy zobaczą wszystkie spotkania mistrzostw Europy. – Sportowe zmagania będzie można śledzić przy ul. Warszawskiej na wprost budynku poczty – podaje Daria Gągała z biura promocji Milanówka.

W Pruszkowie strefy kibica nie będzie. – Mecze są o różnych porach. Często kolejnego dnia mieszkańcy muszą wstać do pracy. Dodatkowo nie chcemy zakłócać spokoju innym. Na pewno Pruszków będzie przeżywał piłkarskie emocje w domach czy lokalach, ale miasto nie planuje strefy kibica – wyjaśnia Witold Konieczny z biura promocji Pruszkowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.