Strefa płatnego parkowania w Pruszkowie [SONDA]

Pruszków

Temat stworzenia w Pruszkowie strefy płatnego parkowania systematycznie powraca. Jedni są za, a inni przeciw. Jakie jest Wasze zdanie?

Problem z parkowaniem w centrum Pruszkowa jest dość duży. Pozostawienie auta na pięć minut, by załatwić coś w urzędzie lub zrobić szybkie zakupy, wymaga poświęcenia 15, a niekiedy i 20 minut poszukiwania miejsca, na którym można byłoby zostawić auto. Strefa płatnego parkowania wymusiłaby rotację na miejscach parkingowych i sprawiła, że łatwiej byłoby zaparkować. To jeden z plusów.

Jednak nie brakuje też minusów. Jeśli w mieście miałaby się pojawić strefa płatnego parkowania, to należałoby zadbać również o odpowiednią liczbę miejsc poza jej obszarem. Tak by, ci którzy zrezygnują z przyjazdu autem do centrum Pruszkowa mieli gdzie zostawić swój samochód.

Nasza redakcja przygotowała dla Was sondę internetową. Nie chcemy wchodzić tu w szczegóły funkcjonowania, wytyczanie obszaru czy ustalanie stawek. Pytamy jedynie czy strefa płatnego parkowania w Pruszkowie Waszym zdaniem jest potrzebna.
 

 

Jeśli chcecie wyrazić szerszą opinię na temat strefy to zachęcamy do wypełnienia ankiety przygotowanej dla Starostwa Powiatowego w Pruszkowie przez fundację UpStareter. Link do ankiety znajdziecie tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.