Strefa płatnego parkowania w Pruszkowie – przyjdź na spotkanie

Pruszków

Pruszkowskie starostwo powiatowe zaprasza mieszkańców Pruszkowa na spotkanie, którego głównym tematem będzie strefa płatnego parkowania w Pruszkowie.

Pomysł stworzenia strefy płatnego parkowania w Pruszkowie pojawił się już kilka lat temu. Później jednak trafił do szuflady. Wszystko przez problem z uzgodnieniami na linii miasto – starostwo. Te ustalenia są konieczne, bowiem cześć parkometrów miałaby zostać ustawiona przy ulicach powiatowych.

Zdania na temat strefy płatnego parkowania w Pruszkowie są podzielone. Jedni twierdzą, że ułatwiłoby to na załatwienie spraw w urzędach, zakupy w sklepach czy skorzystanie z punktów usługowych, dziś jest to ograniczone, bo osoba, która chce coś załatwić nie ma gdzie zostawić swojego samochodu. Inni kategorycznie sprzeciwiają się temu pomysłowi, twierdząc że to próba wyciągnięcia kolejnych pieniędzy od mieszkańców.

Władze starostwa powiatowego przed podjęciem decyzji dotyczącej SPP postanowiły zapytać o zdanie mieszkańców. – Od 6 października do 3 listopada razem z Fundacją Upstarter zbieraliśmy ankiety w tej sprawie. Swoją opinię mieszkańcy mogli wyrazić na wiele sposobów: przez Internet, w siedzibie starostwa, na ulicach Pruszkowa, czy poprzez lokalne portale i prasę. Ilość zebranych odpowiedzi pozwala stwierdzić, że wyniki są reprezentatywne. Łącznie w badaniu wzięło udział 1390 osób, z czego 1303 wypełniło ankietę elektronicznie, a 87 w wersji papierowej – czytamy na stronie internetowej starostwa.

Ankiety to jednak nie wszystko. Już 29 listopada zostanie zorganizowane otwarte spotkanie dla mieszkańców. Będzie to okazja nie tyko do zaprezentowania wyników ankiety, ale również do szerszej dyskusji na temat strefy płatnego parkowania. Spotkanie odbędzie się o godz. 18.00 w Liceum Ogólnokształcącym im. Tomasza Zana w Pruszkowie (ul. Daszyńskiego 6).

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.