Strażnik jak „Batman”

Grodzisk Maz.

12 lipca, ok. godz. 14.30 mieszkańcy osiedla Grunwaldzka mieli okazję obserwować nietypową akcję ratowniczą. Strażnik miejski w Grodzisku Mazowieckim spiesząc z pomocą wspiął się po balkonie na pierwsze piętro.

Straż miejska w Grodzisku Mazowieckim otrzymała zgłoszenie od starszej kobiety, która od dłuższego czasu nie mogła skontaktować się ze swoją siostrą. Z jej relacji wynikało, że mieszkająca samotnie 83-latka nie odbierała telefonów, a drzwi do jej mieszkania były zamknięte. Przebywający w pobliżu patrol rowerowy natychmiast udał się na miejsce. Bezskutecznie próbował skontaktować się z mieszkanką Grodziska. Jeden ze strażników miejskich wyszedł na zewnątrz budynku i wspiął się po balkonach na I piętro.

Gdy znalazł się na miejscu, przez okno zauważył starszą kobietę leżącą na podłodze. Dodatkowo usłyszał dziwne odgłosy dochodzące z wewnątrz. Funkcjonariusz dostał się do mieszkania przez okna. Na podłodze leżała 83-latka. Miała problemy z oddychaniem, nie mogła mówić. Strażnik udzielił kobiecie pierwszej pomocy, a następnie za pośrednictwem dyżurnego wezwano karetkę na miejsce zdarzenia.

Dzielny strażnik odnalazł klucze do mieszkania i przyjął ekipę pogotowia ratunkowego. Kobieta została przetransportowana do szpitala.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.