Strażnicy zamienią się w aktorów

Grodzisk Maz.

15 września na scenie Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim strażnicy miejscy zaprezentują spektakl „Florka w sieci”. Projekt dotyczy bezpieczeństwa najmłodszych w sieci.

Strażnicy miejscy nie tylko wystawiają mandaty i upominają, ale także dbają o bezpieczeństwo i edukują. 15 września o 10.30 dadzą pokaz aktorskich umiejętności w Centrum Kultury w Grodzisku. „Teatr na Straży” zaprezentuje spektakl pod tytułem „Florka w sieci”. – To projekt profilaktyczny skierowany do uczniów klas III szkół podstawowych, który porusza problematykę związaną z bezpieczeństwem w Internecie. Uczy umiejętności informowania zaufanych dorosłych oraz odpowiednich służb o zagrożeniach w przypadku doświadczania cyberprzemocy, wskazuje alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu w kontekście uzależnienia od gier komputerowych – wyjaśnia Wojciech Chmielecki, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim.

Każdego dnia dzieci mają styczność z telefonami, tabletami i innymi urządzeniami mobilnymi. Dostęp do sieci jest powszechny. Wszyscy umieszczają tam, co im się podoba, ale warto zachować rozsądek. – Celem projektu jest również uświadomienie najmłodszych, że raz wrzucona do sieci informacja zostaje tam już na zawsze. Dziś dzieci od najmłodszych lat mają styczność z Internetem a szczególnie z portalami społecznościowymi. Nie każde z nich jest świadome konsekwencji tego jakie informacje tam umieszcza. Czasem jedno zdjęcie, jeden wpis może kogoś zranić a nawet doprowadzić do tragedii. Stąd pomysł aby już na wczesnym etapie starać się oduczyć tych negatywnych zachowań – podaje Chmielecki.

Taki pomysł trafienia do młodego pokolenia pojawił się w głowach warszawskich strażników. W realizację projektu w Grodzisku zaangażowanych jest 17 osób. Wszyscy liczą, że trafią do dzieci i klarownie przedstawią kwestię bezpieczeństwa w sieci.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.