Strażnicy wsiedli na rowery

Brwinów

W porze letniej coraz częściej przesiadamy się na rowery. Chcemy zadbać o formę fizyczną, a także zrelaksować się. W Brwinowie na przejażdżkach rowerowych można spotkać... strażników miejskich.

Nikogo nie dziwi widok strażników poruszających się radiowozem. Wszyscy zdążyli się także przyzwyczaić do patroli pieszych, jednak funkcjonariusz na rowerze to coś nowego. Patrole rowerowe budzą zainteresowanie wśród mieszkańców Brwinowa. 

Niektórych zastanawia, dlaczego straż miejska w Brwinowie zdecydowała się na taką formę patrolowania. Funkcjonariusze podkreślają, że jest kilka istotnych powodów takiej decyzji. Przede wszystkim rowerem można wjechać praktycznie wszędzie, czego nie można powiedzieć o radiowozie. Pieszy patrol ma znacznie mniejszą mobilność i szybko może zostać zauważony przez grupy osób, które spożywają alkohol bądź zachowują się niestosownie w miejscu publicznym. 

Warto zauważyć, że strażnicy na rowerach są bardziej dostępni dla mieszkańców. Dla wielu osób to szansa na zgłoszenie interwencji bez konieczności udawania się na komendę. Również zakorkowane ulice nie stanowią problemu dla strażników miejskich. Funkcjonariusze nie będą musieli omijać kolejnych pojazdów i głowić się jak dostać się pod wskazany adres. Patrol rowerowy stosunkowo szybko powinien pokonać trasę do miejsca, gdzie konieczna jest interwencja.

Można powiedzieć, że mieszkańcy gminy Brwinów przez cały tydzień mają strażników na wyciągnięcie ręki. – Jestem przekonany, że nowa forma patrolowania rejonu gminy wpłynie na skuteczność podejmowanych działań a tym samym zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców. Od 1 kwietnia, codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach 6–18 brwinowscy strażnicy pełnią służbę w mieszanych patrolach z policjantami Komisariatu Policji w Brwinowie – wyjaśnia Tomasz Kowalski, komendant brwinowskiej straży miejskiej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.