Strażnicy pomogli bezdomnym

Grodzisk Maz.

Temperatura powietrza znacząco spadła, od kilku dni jest zbliżona do zera lub niższa. To powoduje, że osoby bezdomne są narażone na utratę zdrowia, a nawet życia. Strażnicy miejscy z Grodziska Mazowieckiego uratowali dwóch mężczyzn pozbawionych dachu nad głową.

Jeszcze przed zimą policjanci i strażnicy miejscy apelują, by zwracać uwagę na osoby bezdomne. Niskie temperatury są ogromnym zagrożeniem. Mogą spowodować wychłodzenie organizmu, a w najgorszym przypadku śmierć. Ale nie tylko bezdomni są narażeni, warto zwrócić uwagę również na osoby starsze oraz, te które spożywały alkohol. Jeśli dostrzeżemy, że komuś potrzebna jest pomoc, nie wahajmy się i zadzwońmy na numer alarmowy.

Grodziscy strażnicy miejscy uratowali ostatnio dwie osoby. – Jeden z mężczyzn w wieku 63 lat został wyrzucony przez konkubinę i nie miał gdzie nocować. Ze względu na fakt, że było bardzo zimno udzielono mu doraźnej pomocy by w nocy nie zamarzł na ławce w parku (w nocy termometry wskazywały -7 stoni Celsjusza) – informują na swojej stronie internetowej strażnicy z Grodziska.

Drugi z mężczyzn tłumaczył, że do Grodziska ściągnęła go perspektywa pracy, którą obiecał mu kolega. Niestety znajomy nie przyjechał po 32-latka, a ten nie miał gdzie nocować, bo nie znał nikogo w okolicy. Nie posiadał też żadnych pieniący, by udać się w dalszą podróż.

Obydwaj zostali odwiezieni do Ośrodka Monaru w Oryszewie. – Nawet gdyby nie zamarzli to byli zagrożeni odmrożeniami – zaznaczają strażnicy.

Pamiętaj!
Każdego roku służby i ośrodki pomocy zapobiegają bezdomności. Strażnicy miejscy oraz policjanci przez cały rok przygotowują się do jesienno-zimowych działań zbierając informacje o terenach gdzie mogą przebywać osoby potrzebujące natychmiastowej pomocy. Ponadto każda informacja przekazana przez mieszkańców gmin jest skrupulatnie sprawdzana, a sami funkcjonariusze straży miejskiej apelują: „Nie bądź obojętny, zadzwoń do straży miejskiej. Jeden telefon może uratować ludzkie życie”. Warto mieć świadomość o istnieniu numeru alarmowego: 112!

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.