Strażnicy pomogli 90-latkowi

Grodzisk Maz.

Starsi ludzie często są pozostawieni sami sobie. Tak było w przypadku 90-letniego mieszkańca Grodziska Mazowieckiego, który zmagał się z problemem braku ogrzewania w domu. Pomocy udzieliła mu straż miejska.

Przez kilka dni w domu mężczyzny nie działało ogrzewanie gazowe. 90-latek twierdził, że przyczyną może być opóźnienie w płatności rachunków. Z problemem postanowił zwrócić się do straży miejskiej. – Słyszał, że straż miejska w Grodzisku udziela pomocy osobom starszym w okresie zimowym, a on nie może liczyć na żadną zewnętrzną pomoc bo jak stwierdził jest stary, chory i niestety samotny – przedstawiają strażnicy.

Starszy mężczyzna otrzymał kompleksową pomoc. Dyżurny straży miejskiej wysłuchał relacji 90-latka i skontaktował się z pogotowiem gazowym. Okazało się, że starszy mężczyzna nie zalega z opłatami. Pogotowie gazowe sprawdziło instalację w domu mężczyzny i stwierdziło niesprawność pieca, który był zapowietrzony. 

Straż miejska postanowiła wesprzeć 90-latka w zakresie naprawy pieca. Zaangażowanie strażników i jednej z firm sprawiło, że mężczyzna może korzystać z ogrzewania. Naprawa została wykonana bezpłatnie.

Pamiętajmy, że w okresie zimowym na niebezpieczeństwo narażeni są nie tylko bezdomni, ale również osoby starsze. Bądźmy wrażliwi na ich los. W każdy przypadku warto zawiadomić straż miejską, która wspiera takie osoby i udziela im pomocy. Telefon kosztuje niewiele, a może komuś uratować życie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.