Strażnicy odzyskali skradziony rower

Pruszków

Tym razem monitoring miejski w Pruszkowie okazał się skuteczny. Dzięki pracy dyżurnych ze straży miejskiej, którzy obsługują kamery udało się ująć sprawców kradzieży roweru ze stacji PKP.

Pruszkowska straż miejska pochwaliła się swoimi ostatnimi dokonaniami. 23 listopada po godz. 23.00 pracownik monitoringu zwrócił uwagę na dwóch młodych mężczyzn, których bardzo „zainteresował” rower przypięty do stojaka tuż przy dworcu PKP.

– Młodzi mężczyźni oglądali zabezpieczenie roweru, próbowali sprawdzić jego skuteczność oraz wyczekiwali momentu, aż pozostaną sami w rejonie dworca. Dyżurny nie czekając na dalszy przebieg zdarzeń, skierował na miejsce patrol interwencyjny naszej jednostki, a sam w dalszym ciągu obserwował zachowanie mężczyzn – informują strażnicy miejscy z Pruszkowa.

Chwilę później w rejonie dworca zrobiło się pusto, a kamera nagrała jak mężczyźni kradną rower. Sprawcy nie byli świadomi, że obserwuje ich „oko” kamery. Tak szybko jak potrafili podążali w kierunku ul. Ołówkowej, jednak ich ucieczkę udaremnili strażnicy miejscy. Aby zatrzymać sprawców kradzieży funkcjonariusze byli zmuszeni do użycia „środków przymusu bezpośredniego”. Mundurowi podkreślili, że dwudziestoletni mieszkańcy Pruszkowa, Marcin P. oraz Patryk A. byli agresywni i wulgarni, a w dodatku nie chcieli wykonywać poleceń.

Zatrzymani zostali przekazani policji do dalszych czynności. Natomiast rower trafił do właściciela.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.