Strażnicy miejscy zabezpieczają pruszkowskie cmentarze

Pruszków

Od 29 października pruszkowscy strażnicy miejscy wraz z policjantami prowadzą akcję „Hiena i znicz”. W związku ze świętem 1 listopada należy spodziewać się większej ilości kontroli w rejonie cmentarzy.

– W prowadzonych czynnościach wykorzystany zostanie system monitoringu wizyjnego miasta oraz dodatkowe patrole piesze i zmotoryzowane. Kamery monitoringu miejskiego i obsługujący je dyżurni, będą wspierać pruszkowskich strażników miejskich i policjantów w zapewnieniu bezpieczeństwa osobom odwiedzającym groby bliskich w tych dniach – napisano na stronie Straży Miejskiej w Pruszkowie.

Każda osoba, która potrzebuje informacji na temat utrudnień, dojazdów do nekropolii może zgłosić się bezposrednio do funkcjonariuszy bądź zadzwonić na numer 986. Główne cele ten akcji to m.in. zapewnienie bezpieczeństwa osobom odwiedzającym groby, zwracanie uwagi na nieprawidłowo parkujące auta, kontrola legalności handlu czy zapobieganie aktom wandalizmu. – Systematyczne kontrole uwzględniać będą nielegalny handel zniczami i innymi artykułami związanymi z Dniem Wszystkich Świętych, szczególnie w okolicach nekropolii, placów targowych i innych. W godzinach wieczorowych i nocnych cmentarze będą objęte szczególną kontrolą, która będzie mieć na celu zapobieżenie aktom wandalizmu i działalności tzw. hien cmentarnych – czytamy na stronie pruszkowskiej straży.

Warto pamiętać jak poruszać się w rejonie cmentarzy. Wszyscy, którzy chcą dostać się samochodem na Cmentarz Pruszkowski muszą wziąć pod uwagę, że zamknięta bjest ul. 2-go Sierpnia na odcinku od ul. Plantowej do ul. Komorowskiej. Ale służby będa ułatwiały wjazd niepełnosprawnym i jeśli zajdzie taka potrzeba zezwolą na parkowanie aut, którymi te osoby zostaną dowiezione. Ulica cmentarna od ul. Gordziałkowskiego jest wygrodzona zaporą. Wjazd tylko dla sprzedawców.

W okolicach Cmentarza Żbikowskiego należy spodziewać się policjantów regulujących ruchem. – Zgodnie z obowiązującymi przepisami taka sytuacja ma pierwszeństwo przed sygnalizacją świetlną oraz znakami pionowymi i poziomymi. Zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy na pętli dojazdowej do głównej bramy Cmentarza Żbikowskiego ulicą Domaniewską. Parkingi zostaną wydzielone na drogach technicznych w rejonie ulicy Żbikowskiej – napisali pruszkowscy strażnicy.

Naotmiast postój na parkingu przy Cmentarzuu Komunalnym będzie dozwolony. Standardowo funkcjonariusze będą regulowali przepływ pojazdów i postarają się zapewnić płynność ruchu w tym miejscu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.