Strażnicy miejscy wjeżdżają autem do parku

Pruszków

Mieszkańców Pruszkowa irytuje fakt, że strażnicy miejscy wjeżdżają autem do Parku Anielin zamiast patrolować teren pieszo. Z kolei straż miejska broni swoich racji, twierdząc, że to wyższa konieczność z uwagi na bardzo dużo zgłoszeń w tym rejonie.

Z tym problemem zgłosiło się do nas kilku czytelników. Jeden z nich twierdzi, że straż miejska zbyt często korzysta z możliwości wjazdu samochodem do Parku Anielin. – Strażnicy nagminnie wjeżdżają autem do parku przy ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej, nie podejmując żadnej interwencji.  Kilka razy zwracałem im uwagę, ale zostałem wyśmiany. Wydaje mi się, że park to nie jest miejsce do podróżowania samochodem bez celu? – czytamy w wiadomości wysłanej na adres kontakt@wpr24.pl.

O wyjaśnienia w tej sprawie postanowiliśmy zwrócić się do pruszkowskiej jednostki straży miejskiej. Jak się okazuje, do komendy napływa wiele zgłoszeń dotyczących m.in. spożywania alkoholu lub dewastacji urządzeń w Parku Anielin. – Podejmujemy bardzo dużo interwencji w tym rejonie. Dochodzi do zniszczeń różnych urządzeń, średnio w każdy weekend ktoś przewraca na bok przenośną toaletę, a oprócz tego często zbiera się tam grupa osób, która spożywa alkohol. Nasze wjazdy potwierdzają, że dochodzi o wielu zakłóceń porządku. Nałożyliśmy tam wiele sankcji mandatowych – podkreśla Włodzimierz Majchrzak, komendant Straży Miejskiej w Pruszkowie. – Stąd bierze się duża ilość wjazdów, również prewencyjnych – dodaje.

Według strażników, ilość incydentów rośnie gdy na Stadionie Znicz Pruszków odbywają się mecze. – Nasi funkcjonariusze podsumowali ile interwencji podejmujemy jeśli chodzi o Park Anielin. Okazuje się, że najgorszej jest gdy toczą się rozgrywki na Zniczu. Wtedy co chwila ujawniamy, że ktoś spożywa w tym miejscu alkohol i delikatnie mówiąc, nie odpowiednio się zachowuje – mówi Majchrzak.

Komendant zapowiada, że dopóki straż miejska będzie otrzymywać wiele zgłoszeń z tego regionu, cały teren pozostanie objęty ich działaniami prewencyjnymi.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.