Strażnicy kontrolują banery reklamowe

Grodzisk Maz.

Chyba każdy zgodzi się z tym, że reklamy potrafią szpecić miejską przestrzeń. Strażnicy miejscy z Grodziska Mazowieckiego sprawdzają czy banery zamontowano w sposób legalny oraz zwracają uwagę na zepsute, pozrywane i szpecące reklamy.

Tego typu problemy występują nie tylko w Grodzisku Maz. Większość gmin w Polsce boryka się nie tylko z dużą liczbą reklam, ale także ze starymi lub zniszczonymi banerami. Cierpi na tym estetyka miasta. Dlatego strażnicy sprawdzają czy dana reklama została zgłoszona do starosty grodziskiego, czy zarządca drogi pozwolił na jej zawieszenie (jeśli jest w pasie drogowym) oraz czy w miejscowym planie zagospodarowania nie ma zakazu umieszczania reklam.

– Straż Miejska w Grodzisku Mazowieckim w przypadku legalnie umieszczonych reklam, ale uszkodzonych, zerwanych lub szpecących powiadamia właścicieli by usunęli lub naprawili swoją własność. Wszystkim nam powinno zależeć na estetyce Naszego miasta i gminy – informują grodziscy strażnicy.

Bo przecież zapomniane reklamy, które są wyblakłe od promieni słonecznych, zerwane poprzez wiatr lub tak zniszczone, że ich przekaz jest nieczytelny zamiast przekazywać konkretną treść reklamową tak naprawdę są antyreklamą firmy lub świadczonych usług.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Strażnicy kontrolują banery reklamowe”

 1. xD pisze:

  Pitu pitu, w książce „wanna z kolumnadą” jest doskonale opisane to całe zjawisko banerów, wystarczy się nie przyznać że to twój baner i tyle ci mogą zrobić
  Smutne ale prawdziwe

 2. Zszokowany pisze:

  Czy taką akcję można zorganizować w Pruszkowie ?!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły