Strażacy z OSP w Żółwinie zyskają nowy samochód?

Brwinów

Rozbudowa siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Żółwinie trwa w najlepsze, ale to nie koniec inwestycji w tej jednostce. Niewykluczone, że strażacy zyskają nowy wóz ratowniczo-gaśniczy.

Stary garaż został rozebrany, na jego miejscu pojawi się nowy o powierzchni 192 mkw. To bardzo potrzeba, wręcz pilna inwestycja. Nowy obiekt pozwoli na garażowanie trzech pojazdów bojowych, będzie także połączony z istniejąca strażnicą, którą również czeka rozbudowa. W strażnicy wykonane zostaną przyłącza zewnętrzne oraz instalacje wewnętrzne, a całość zwiększy swoją powierzchnię do 754 mkw.

– Budynek był w takim stanie, że w ciągu 1-3 lat mógłby się zawalić. Przy okazji zyska również pozostała część, albowiem w nowym budynku powstanie kotłownia gazowa, z której docelowo będzie ogrzewany cały budynek, w tym świetlica socjoterapeutyczna oraz duża sala często goszcząca mieszkańców Żółwina – zaznacza burmistrz Arkadiusz Kosiński.

Jak informuje brwinowski magistrat przed nową częścią strażnicy powstanie podjazd dla wozów bojowych, parking dla aut osobowych, a także chodniki.

Jednak to nie koniec inwestycji. Gmina Brwinów postanowiła postarać się o dofinansowanie ze środków zewnętrznych na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Na ostatniej sesji Rady Miasta zabezpieczono kwotę 710 tys. zł na zrealizowanie tego celu. Było to konieczne aby móc starać się o dotację. Nowy pojazd zastąpiłby wysłużonego, bo 30-letnie Stara z 1986 r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.