Strażacy z Grodziska będą mieli nowy wóz pożarniczy

Grodzisk Maz.

Umowa na zakup i dostawę nowego, ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego z napędem 4×4 podpisana! Pojazd wkrótce trafi do grodziskich strażaków ochotników.

Wartość samochodu to ponad milion zł. Zostanie zakupiony ze środków Marszałka Województwa Mazowieckiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jedynie 100 tys. zł pochodzi ze środków gminy Grodzisk Mazowiecki.

– OSP Grodzisk to straż, która bierze udział w bardzo wielu akcjach, dlatego podjęliśmy decyzję, by ją wspomóc w zakupie nowego samochodu – mówił podczas podpisywania umowy burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński. – Gmina nie musiała sporo zainwestować, ponieważ były tu duże środki pozyskane z innych funduszy. Dlatego możemy zadeklarować, że zakupimy samochód dla Państwowej Straży Pożarnej – dodał.

Co więcej, wybudowana zostanie nowa remiza OSP. Projekt dla tego zadania jest już na ukończeniu. Na przełomie września i października ma zostać ogłoszony przetarg. Nowa remiza ma zostać wybudowana tuż obok dotychczasowej. Natomiast ta stara część zostanie wyremontowana.

Paweł Simborowski, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim wyjaśnił, że nowoczesny wóz, służący do ratowania mieszkańców gminy oraz ich mienia, będzie wyposażony w zbiornik mieszczący 5 tys. litrów wody oraz zbiornik na 500 litrów piany, a także w niezbędny sprzęt do wszystkich działań ratowniczych.

Przetarg na zakup i dostawę samochodu wygrała firma Wawrzaszek ISS z siedzibą w Bielsku – Białej. Samochód ma zostać dostarczony jeszcze w tym roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.