Strażacy usuwali połamane drzewa

Region

Czarne chmury, deszcz i wiatr nie zwiastują niczego dobrego. Wystarczyło zaledwie kilka minut w środowe (6 lipca) popołudnie, aby żywioł wyrządził szkody w regionie. Straży otrzymywali kolejne zgłoszenia o połamanych drzewach.

Pod koniec czerwca przez nasz region przeszła nawałnica, która wyrządziła wiele szkód. Zalane piwnice i garaże, nieprzejezdne drogi, połamane drzewa, zerwane linie energetyczne – to efekty pojawienia się żywiołu. Wszyscy śledzili prognozy z nadzieją na poprawę pogody.

Pierwsze dni lipca nie zwiastowały zagrożenia, jednak w środę przez kilka minut padał ulewny deszcz i pojawił się silny wiatr. Nie brakowało zgłoszeń o połamanych drzewach. – W sumie otrzymaliśmy 12 zgłoszeń. Większość z nich dotyczyła połamanych drzew i gałęzi leżących na drogach. W jednym przypadku doszło do zerwania linii energetycznej – podaje st. kpt. Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie. 

Na terenie powiatu grodziskiego strażacy również zanotowali kilka wyjazdów. W Kozerkach na jadący samochód spadła gałąź. Wyglądało niebezpiecznie, jednak kierowcy nic się nie stało. – Na szczęście krótko wiało i mieliśmy mało interwencji. W sumie odnotowaliśmy 15 zgłoszeń. Przede wszystkim dotyczyły połamanych drzew, konarów leżących na drogach i ogrodzeniach. Odnotowaliśmy również dwa przypadki zerwanych linii energetycznych. Nie wykluczamy, że pojawią się kolejne zgłoszenia – wyjaśnia bryg. Krzysztof Tryniszewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

Strażacy zwracają uwagę na bezpieczeństwo kierowców. – Jeśli prognozy zapowiadają burze i wiatry to lepiej zostawić samochód w miejscu niezagrożonym upadkiem drzewa. Najlepiej pod dachem, ale nie zawsze jest to możliwe – mówi bryg. Tryniszewski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.