Strażacy dołożą brakującą sumę

Żółwin

Koszt zakupu nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Żółwin przekracza sumę, którą założyła gmina Brwinów. Jednak problem udało się rozwiązać. Strażacy z Żółwina dołożą brakującą sumę.

Gmina Brwinów ogłosiła przetarg na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Na ten cel przewidziano 900 tys. zł. Do 11 lipca oferenci mogli składać swoje propozycje. Brwinowski magistrat nie ma wielkiego wyboru. –  Pojawiło się sporo pytań do przetargu, ale ostatecznie wpłynęła jedna oferta. Jej wartość przekracza kwotę, którą założyliśmy – mówi Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Wydawać by się mogło, że w tej sytuacji marzenia o nowym samochodzie prysły niczym bańka mydlana. Jednak szybko udało się znaleźć rozwiązanie. – Strażacy z Żółwina dołożą brakującą kwotę w wysokości 10 tys. zł. W przyszłym tygodniu odbędzie się sesja, na której podejmiemy właściwą uchwałę w sprawie zmian w budżecie. Zgodnie z postępowaniem przetargowym, samochód powinien trafić do jednostki do końca września – podaje brwinowski włodarz.

Warto dodać, że urząd uzyskał blisko 300 tys. zł środków zewnętrznych na zakup pojazdu. Również straż z Żółwina otrzymała 150 tys. zł z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Cały czas prowadzony jest remont strażnicy. Jednostka zyska nowy garaż oraz pomieszczenia gospodarcze. Na jakim etapie są prace? – Kończymy dach. Dotarły już drzwi, których montaż powinien nastąpić w przyszłym tygodniu. Budowa postępuje i termin zakończenia prac nie jest zagrożony. Z niektórymi robotami wykonawca się pospieszył, co wiąże się z koniecznością poprawek – wyjaśnia Kosiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.