Strażacy czekają na nowy wóz

Piastów

Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy to marzenie wielu jednostek OSP. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku z zakupu ciężkiego samochodu będą cieszyć się strażacy z Piastowa.

O niezawodności, odwadze i poświęceniu strażaków słyszeliśmy nie raz. Trudy ich pracy przekładają się na zaufanie ze strony społeczeństwa. Samorządy starają się wspomagać strażaków i zapewniać im jak najlepszy sprzęt do pracy. Na taki krok zdecydował się piastowski magistrat, który chce wyposażyć OSP w nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. 

Urząd ogłosił przetarg i czeka na oferty potencjalnych dostawców. Jakie wymagania ma piastowski magistrat? Wóz powinien mieć napęd 4×4 i automatyczną skrzynię biegów. Silnik samochodu ma być przystosowany do zasilania biopaliwami oraz mieć moc minimum 300 kW. Dodatkowo instalacja pneumatyczna powinna zapewniać możliwość wyjazdu w ciągu minuty od chwili uruchomienia. 

Jedną kwestią są parametry techniczne pojazdu, ale w tym przypadku równie istotna jest zabudowa pożarnicza. Ta musi być wykonana z materiałów kompozytowych o nieograniczonej odporności antykorozyjnej. Na dachu powinna znajdować się skrzynia na sprzęt. Ważne jest oświetlenie pola pracy wokół samochodu w warunkach słabej widoczności. Pojazd ma być wyposażony w zbiornik wody o pojemności 5 m3 wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem. Nie może również zabraknąć zraszaczy. Warto wspomnieć o zbiorniku środka pianotwórczego, którego pojemność ma stanowić minimum 10 proc. zbiornika wody. 

Wykonawca powinien dostarczyć także co najmniej: 2 kliny pod koła, zestaw narzędzi naprawczych, klucz do kół, podnośnik hydrauliczny, trójkąt ostrzegawczy, apteczkę, gaśnicę proszkową min. 5 kg, kamizelkę ostrzegawczą. Piastowski magistrat chce, aby okres gwarancji wynosił 24 miesiące. 

Nowy wóz powinien trafić do strażaków z Piastowa do końca listopada br.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.