Strażacki piknik w Pruszkowie

Pruszków

Jak co roku z okazji Dnia Strażaka pruszkowscy druhowie organizują piknik dla mieszkańców miasta. Ten już w najbiższą sobotę.

O tym, jak ważna jest rola strażaków, nie trzeba nikogo przekonywać. Niemal na co dzień narażają własne życie, aby ratować ludzi i ich mienie. Do ich obowiązków należy nie tylko gaszenie pożarów. Wjeżdżają do wypadków komunikacyjnych, pomagają otwierać zamknięte mieszkania jeśli w środku może znajdować się ktoś wymagający pomocy medycznej, zabezpieczają miejsca gdzie doszło do skażeń terenu. A to tylko kilka wyzwań związanych ze służbą w straży.

Ale spotkanie ze strażakami nie musi oznaczać, że wydarzyło się coś niepokojącego. Okazja, aby w przyjemnych i bezpiecznych warunkach porozmawiać o ich pracy już w najbliższą sobotę w Pruszkowie. Obchody Dnia Strażaka rozpoczną się o godz. 12.00 od mszy w kościele św. Kazimierza. Po niej uroczysty apel, wręczenie odznaczeń i awansów. Po godz. 14.00 część mniej oficjalna, czyli piknik na terenie zielonym wokół pruszkowskiej świątyni. Połączony oczywiście z degustacją strażackiej grochówki.

Nie może zabraknąć defilady, czyli przejazdu wozów strażackich ulicami miasta. – Trasa jest krótka, ale zapraszamy wszystkich do oglądania przejazdu. Ruszymy z Kościelnej, ulicami Berenta, Kraszewskiego, Prusa, Armii Krajowej i Hubala – mówi st. kpt. Karol Kroć z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.