Straż miejska: Świąteczne podsumowanie

Region

Wielkanocy weekend zdaniem funkcjonariuszy pruszkowskiej straży miejskiej był spokojny.

Mieszkańcy Pruszkowa w dniach 23-25 kwietna zgłosili ponad 50 interwencji, dotyczących m.in. nieprawidłowo zaparkowanych samochodów, spożywania alkoholu w miejscach publicznych czy zakłócania ciszy nocnej. Strażnicy miejscy łącznie w okresie świątecznym interweniowali 79 razy.

Funkcjonariusze w trakcie kontroli stosowali głównie pouczenia, jednak kilka osób otrzymało mandaty karne. W czasie świąt 6 osób trafiło do izby wytrzeźwień oraz zostało przekazanych pod opiekę rodzinie w stanie upojenia alkoholowego. Strażnicy zatrzymali również kierowcę motoroweru, który miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Lany poniedziałek minął w Pruszkowie spokojnie. Dzięki kamerom monitoringu miejskiego strażnicy na bieżąco mogli kontrolować okolice ujęć wody oligoceńskiej na ul. Lipowej i Helenowskiej. Funkcjonariusze 3 razy interweniowali w sprawie młodych osób oblewających się wodą. Do dyżurnego nie wpłynęła żadna skarga od przechodniów w tej sprawie. W godzinach popołudniowych na wniosek funkcjonariuszy konserwator odciął dopływ wody w ujęciu na osiedlu Staszica.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.