Straż szuka radiowozu

Milanówek

Nowy samochód trafi do dyspozycji straży miejskiej w Milanówku. Trwa konkurs ofert na zakup pojazdu. Obecnie milanowska straż posiada dwa samochody.

Zakup specjalistycznego pojazdu jest konieczny. – Obecnie w dyspozycji mamy dwa samochody. Eksploatujemy te samochody 24 godziny na dobę. Są to już stare pojazdy, które szwankują, stąd potrzeba zakupu nowego pojazdu – mówi Izabela Koźbiał, p.o. zastępcy komendanta straży miejskiej w Milanówku.

Pozyskanie nowego samochodu zapewne usprawni pracę strażników. Pojazd powinien być w pełni przystosowany do zadań funkcjonariuszy. Specjalistyczny van musi być pięcioosobowy i dwuprzedziałowy. W część przeznaczonej dla zatrzymanych znajdą się dwa siedzenia oraz uchwyty do przypięcia kajdanek. Przedziały muszą być oddzielone wodoszczelną ścianką działową, która będzie umożliwiała obserwację przewożonego. – Przygotowaliśmy kryteria jakie pojazd musi spełniać. Ma być to van w kolorze srebrnym. Ponadto, będzie to pojazd specjalistyczny, a więc musi posiadać przedział dla osób przewożonych – tłumaczy Koźbiał.

Kiedy nowy radiowóz trafi do strażników z Milanówka? Obecnie trwa konkurs, w którym składane są oferty za zakup i dostawę pojazdu. Po zapoznaniu się z dokumentami będzie można wybrać najlepszą propozycję. Głównym kryterium oceny w tym przypadku będzie cena. Zgodnie z wymaganiami konkursowymi samochód najpóźniej zostanie dostarczony do straży do 28 grudnia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.