Straż miejska zyska pojazd

Grodzisk Maz.

Właśnie rozpoczęły się poszukiwania specjalistycznego samochodu, który posłuży grodziskim strażnikom z ekopatrolu do odławiania zwierząt.

W Grodzisku Mazowieckim działalność ekopatrolu, czyli wyspecjalizowanego referatu do spraw ekologicznych rozpoczęła się 1 kwietnia. Specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze zajmują się sprawami sanitarno-porządkowymi oraz odławianiem bezdomnych zwierząt.

Kiedy na sam koniec marca poruszyliśmy temat rozpoczęcia działalności grodziskiego ekopatrolu, dowiedzieliśmy się, że funkcjonariusze są odpowiednio przygotowani i posiadają specjalistyczny sprzęt – przyrządy do odławiania zwierząt. Natomiast brakowało najważniejszego, samochodu.

Nareszcie rozpoczęły się poszukiwania odpowiedniego pojazdu. – Chodzi o samochód użytkowy, oznakowany i przygotowany do przewozu zwierząt. Pojazd będzie wykorzystywany tylko przez ekopatrol, ze względu na to, że jest sprzętem specjalistycznym, a nie zwykłym radiowozem – mówi nam Jan Stachurski, komendant Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim.

Według dokumentów planuje się zakup używanego samochodu, typu furgon o dopuszczalnej macie całkowitej nie przekraczającej 3,5 tony. Pojazd nie może mieć więcej niż 3 lata. Ponadto grodziski magistrat wymaga gwarancji na sześć miesięcy bądź na 15 tys. kilometrów.  

Oferty przyjmowane będą do 12 maja. Jeśli w pierwszej próbie próbą zostanie wybrany zwycięski podmiot niewykluczone, że w tym miesiącu pojazd pojawi się u grodziskich strażników.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.