Straż miejska pomogła bezdomnym

Region

W czasie siarczystych mrozów strażnicy miejscy sprawdzają pustostany oraz inne miejsca gdzie przed zimnem skrywają się osoby bezdomne. W ten sposób działania, kilka osób zostało przetransportowanych do odpowiednich ośrodków.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na początku roku wydał ostrzeżenie pogodowe pierwszego stopnia przed występowaniem niskich temperatur (nawet do -20 stopni Celsjusza). W związku z tym strażnicy miejscy z Pruszkowa prowadzą wzmożone kontrole miejsc gdzie mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Jak udało nam się ustalić, działania przyniosły efekty.

Według statystyk, na terenie powiatu pruszkowskiego odnaleziono pięć osób, które trafiły do ośrodków pomocy. – W sobotę, 2 stycznia pierwsza z takich osób zgłosiła się sama. Dzień później, kiedy to występowały jedne z najniższych temperatur strażnicy podczas kontroli pustostanu znajdującego się w dzielnicy Żbików odnaleźli dwie osoby. 4 stycznia zgłosiła się do nas osobiście kolejna osoba, a 6 stycznia dzięki zgłoszeniu mieszkańców odnaleziony został ostatni mężczyzna – wyjaśnia Włodzimierz Majchrzak, komendant Straży Miejskiej w Pruszkowie. – Wszystkie osoby trafiły do odpowiednich ośrodków pomocy – dodaje.

Strażnicy apelują aby nie pozostawać obojętnym na los innych. Gdy na zewnątrz panują skrajnie niskie temperatury istnieje ryzyko wyziębienia organizmu, odmrożeń, a nawet śmieci. Tylko tej zimy mróz zabił aż 39 osób. Dzięki odpowiedniej reakcji mieszkańców na terenie powiatu pruszkowskiego udało się, być może uratować życie jednej osobie. Aby pomóc wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer telefonu alarmowego – 986.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.