Straż miejska kontroluje i informuje

Pruszków

Zimowa aura w pełni. Mrozy dały nam się we znaki, kilka dni temu pojawił się śnieg. Straż miejska przypomina o obowiązku odśnieżania.

Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciel nieruchomości ma obowiązek odśnieżenia chodnika, które znajduje się bezpośrednio w sąsiedztwie posesji. Nad porządkiem czuwa straż miejska. – Od soboty prowadzimy „Akcję zima”. Sprawdzamy, czy mieszkańcy w pobliżu swoich posesji odśnieżają chodniki oraz usuwają sople. Informujemy ich o tym, że spoczywa na nich taki obowiązek. Jeśli kogoś nie ma w domu to zostawiamy stosowne wezwanie. Przypominamy, że obowiązek odśnieżania spoczywa nie tylko na właścicielach nieruchomości, ale także administratorach – wyjaśnia Urszula Skrabska ze Straży Miejskiej w Pruszkowie.

Pruszkowska straż miejska zwraca uwagę na jeszcze jeden problem. Chodzi o zakaz spalania odpadów w piecach. Straż miejska może sprawdzić, czy mieszkańcy stosują się do niego. Za nieprzestrzeganie zakazu może grozić mandat w wysokości 500 zł. – Zgodnie z upoważnieniem prezydenta miasta, wystawionym w oparciu o ustawę o ochronie środowiska, możemy wejść na teren każdej posesji w godzinach 6.00-22.00. Właściciel ma obowiązek wpuścić nas i umożliwić rozpoznanie – mówi Skrabska.

Czego nie można spalać w piecach? Przede wszystkim zakaz dotyczy plastikowych pojemników, przedmiotów z tworzyw sztucznych, elementów drewnianych pokrytych lakierem, zużytych opon czy opakowań po środkach ochrony roślin.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.