Strajk nauczycieli: W Piastowie egzaminy niezagrożone

Piastów

Widmo strajku nauczycieli w okresie kwietniowych i majowych egzaminów budzi niepokój wśród uczniów i ich rodziców. W Piastowie władze miasta deklarują, że egzaminy odbędą się zgodnie z planem.

Planowany strajk nauczycieli to w ostatnich tygodniach temat numer jeden w całym kraju. Nauczyciele walczą o polepszenie warunków pracy i zwiększenie płac. Rozmowy na linii rząd – nauczyciele trwają, Jaki będzie ich finał i czy do strajku faktycznie dojdzie jeszcze nie wiadomo.

Kłopot w tym, że zapowiadany przez nauczycieli strajk w czasie zbiega się z okresem egzaminów w gimnazjach i liceach. Wielu uczniów i ich rodziców obawia się, o to czy egzaminy w ogóle się odbędą. Spośród okolicznych samorządów póki co tylko władze Piastowa wydały oficjalne oświadczenie, w którym deklarują, że bez względu na okoliczności egzaminy w piastowskich szkołach odbędą się zgodnie z planem.

– Chcemy Państwa zapewnić, że w piastowskich szkołach wszystkie egzaminy odbędą się zgodnie z planem. Jeśli będzie taka konieczność dyrektorzy szkół, na bazie przygotowywanej nowelizacji rozporządzenia MEN, powołają do zespołów nadzorujących przebieg egzaminów, dodatkowych nauczycieli spoza szkoły, w której egzamin jest przeprowadzany. Działania organizacyjne w tym zakresie zostały już podjęte. Pragniemy Państwa zapewnić, że w naszym mieście egzaminy przebiegną bez jakichkolwiek zakłóceń w dobrej atmosferze – czytamy w komunikacie wydanym przez piastowski urząd.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 19

19 odpowiedzi na “Strajk nauczycieli: W Piastowie egzaminy niezagrożone”

 1. TUBYLEC pisze:

  A mnie się wydaje że strajk w szkołach będzie

 2. olo pisze:

  Mam musztardę…

 3. Piastun pisze:

  Nauczyciele z „Naszego Piastowa” są dobrze opłacani to i strajkować nie muszą. Brawo burmistrz 😉

 4. Czas_na_CBA pisze:

  Pani Dyrektor opowiada na antenie telewizji kablowej Telkab że mieszkańcy w przeprowadzonych na terenie Miasta ankietach zażyczyli sobie poprawy zaplecza dostępu do sportu poprzez wybudowanie hali sportowej i rozbudowę LO Mickiewicza Oczywiście ankiety przeprowadzono w szkole na zlecenie miasta Zapewne żaden mieszkaniec Piastowa nie pozwolił by gdyby wiedział o planach Gminy na wycięcie dziesiątek pięknych dużych drzew tylko po to żeby zaspokoić czyjeś chore ambicje Rozbudowa LO i dobudowanie hali sportowej z siłownią to pic na wodę i tak trzeba będzie płacić za korzystanie z tych dobrodziejstw jak ma to miejsce w innych szkołach Koszt tej inwestycji planowany przez Miasto był na 15 milionów jedyny chętny inwestor żąda teraz ponad 80 mln to 10 razy tyle co koszt pobudowania bloków na Sułkowskiego Większość Piastowiani zamiast marnego LO wolałaby w tym miejscu np basen poniżej link do
  wypowiedzi Pani Dyrektor https://youtu.be/CoXdKFYwjR8
  NALEŻY ZADAĆ PYTANIE SKORO TERAZ SAMORZĄD MA PROBLEMY Z FINANSOWANIEM PLACÓWEK OŚWIATOWYCH TO PO CO NA SIŁĘ CHCE ROZBUDOWY JEDNEGO Z NAJGORSZYCH LO NA MAZOWSZU POCO ZATRUDNIA SIĘ KADRĘ NA KTÓRĄ MIASTA NIE STAĆ

  • Piastowianka pisze:

   Czy orientujesz się chociaż odrobinę w temacie finansowania zadań oświatowych przez jednostki samorządu terytorialnego oraz zasadach przyznawania dotacji i subwencji z budżetu państwa na ten cel? Zachęcam do lektury przed formułowaniem tak radykalnych sądów.

   • Czas_na_CBA pisze:

    Lo ma zostać rozbudowane na zasadzie partnerstwa publiczno prywatnego w skrócie inwestor wyłoży kasę i wybuduje a Miasto przez dziesiątki lat będzie splacalo iwestorowi oszacowaną kwotę inwestycji przy okazji utrzymujac to marne Lo i jego nauczycieli którzy ciągle narzekają że mało zarabiają Jak wejdzie w życie projekt ze szkoły w większości finansowane będą przez Samorządy to szybko Mickiewicz pójdzie ppd młotek

 5. Tom_w_Paski pisze:

  Porzyjemy zobaczymy
  A swoją drogą to ciekawe skąd Miasto wezmie kase na pensje dla wyspecjalizowanej kadry nauczycielskiej zatrudnianej już w nierozbudoeanym jeszcze LO Mickiewicza

 6. Oleg pisze:

  Co to za strajk skoro egzaminy i tak się odbędą…..

 7. ola pisze:

  potraktować strajkujących jak PO górników !!!

 8. Jarosław pisze:

  PRECZ Z PISEM!

 9. Szymek pisze:

  A czy miasto Pruszków i starostwo popiera strajk nauczycieli tak jak inne samorządy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły