Straciła dach, może liczyć na sąsiadów

Brwinów

Sąsiedzi nie pozostali obojętni na los pani Grażyny, mieszkanki Brwinowa, której w lipcu spłonął dach domu. Zbierają środki na odbudowę i liczą na wsparcie ludzi dobrej woli.

Sytuacja pani Grażyny jest trudna. Zdaniem organizatorów zbiórki dom jest w fatalnym stanie i nie nadaje się do mieszkania. Wierzą, że wspólnymi siłami dadzą radę odbudować dach. – W ubiegłym roku jeden z pokoi w domu pani Grażyny spłonął. Teraz chodzi o cały budynek, który nie nadaje się do zamieszkania. W lipcu podczas prac dekarskich spłonął dach. Stan budynku jest fatalny, nie ma prądu, odpada tynk, pojawił się grzyb – opisuje Izabela Jaskólska, sąsiadka i organizatorka akcji „Pomóż Grażynce odbudować dach po pożarze”.

Położenie dachu to ogromne koszty. Pani Grażyny na to nie stać. –  Więźba została zrobiona i pokryta folią, ale to dopiero początek. Nie ma jednej z bocznych ścian. Wewnątrz trzeba zerwać podłogi i budować dom praktycznie od nowa. To ogromne koszty. Liczymy, że wspólnymi siłami nam się to uda. Zbiórka trwa do 31 października i prowadzimy ją na terenie Brwinowa, Milanówka i Pruszkowa – podaje organizatorka akcji.

Wolontariusze będą zbierać środki do puszek. Pojawią się przy szkołach czy też kościołach. W Brwinowie chcą chodzić „od domu do domu”. – Pani Grażynka jest weterynarzem i dobrym człowiekiem. Wielu ludziom leczy zwierzęta za darmo. Chcemy jej pomóc – mówi Jaskólska.

Środki można przesłać również na konto: 91 1320 1537 2389 6831 3000 0001.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.