Strabag wybuduje parking przy Sienkiewicza

Pruszków

Pruszkowski magistrat wybrał najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę parkingu wielopoziomowego przy ul. Sienkiewicza. Obiekt wybuduje Strabag. Za jaką kwotę?

Wielu mieszkańców nie może doczekać się rozpoczęcia tej inwestycji. Gdy otrzymywaliśmy od czytelników wiadomości dotyczące tematu budowy parkingu w systemie „Parkuj i Jedź”, głównie padały pytania: „czemu na miejscu nic się nie dzieje, skoro budowa miała rozpocząć się wraz z remontem podmiejskiej linii kolejowej?”. Ale spokojnie, ruszy niebawem. Miasto wybrało wykonawcę dla tego zadania i jak już napisaliśmy w tytule jest nim firma Strabag. 

Jednak aby wybrać najkorzystniejszą ofertę trzeba było ogłosić dwa przetargi. Pierwszy unieważniono, ponieważ cena najniższej oferty, którą złożyła firma Erekta Budownictwo Specjalistyczne wynosiła 15,7 mln zł i przekraczała możliwości finansowe zamawiającego. A przypomnijmy, że miasto chciało wydać niecałe 14 mln zł. Podczas kolejnego postępowania udało się wybrać wykonawcę, choć trzeba było jednak dołożyć brakująca sumę. Wpłynęły dwie oferty – Erekta Budownictwo Specjalistyczne 17,9 mln zł i Strabag 16,1 mln zł.

Budynek zaprojektowano na planie prostokąta. Parking będzie miał cztery kondygnacje. Znajdą się na nim 392 miejsca postojowe dla samochodów oraz 82 dla jednośladów. Wjazd będzie zlokalizowany w miejscu istniejącego. Natomiast zostanie on zmodyfikowany i podzielony na niezależny wjazd i wyjazd oraz wyposażony w szlabany. Powierzchnia zabudowy obiektu wyniesie ponad 2,6 tys. m kw, a jego wysokość to niemal 17 m. Zadanie będzie realizowane przy czynnych drogach publicznych we współpracy z PKP PLK S.A., a także wykonawcą modernizacji linii 447. Co najważniejsze korzystanie z miejsc parkingowych ma być bezpłatne.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.