Strabag i Intercor rozbudują trasę katowicką

Region

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała kolejną firmę, która będzie odpowiadać za rozbudowę kolejnego fragmentu S8. Chodzi o odcinek między Przeszkodą a Paszkowem.

Od niedawana kierowcy mogą korzystać z zamiejskiego odcinka trasy S8 z Opaczy do Wolicy. Jednak to nie koniec inwestycji drogowych w naszym rejonie. GDDKiA chce rozbudować trasę S8 aż do Radziejowic. Chodzi o przebudowę krajowej „ósemki” do parametrów trasy ekspresowej z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu każdy. Założono również budowę czterech węzłów w Żabiej Woli, Siestrzeni, Młochowie i Nadarzynie. Inwestycję podzielono na dwa etapy: pierwszy od Radziejowic do Przeszkody (9,9 km), drugi obejmujący 11,6-kilometrowy odcinek od Przeszkody do Paszkowa.

GDDKiA już w połowie br. wybrała wykonawcę tego ostatniego fragmentu, jest nim Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor. Jednak wykonawcę odcinka Przeszkoda – Radzejowice drogowcy wybrali dopiero 22 grudnia. Czemu trwało to tak długo? – Badaliśmy złożone oferty. Przed wyborem tej najlepszej chcieliśmy wyjaśnić wszystkie wątpliwości – zaznacza Jan Krynicki, rzecznik prasowy GDDKiA.

Kto był chętny na przebudowę odcinka Przeszkoda – Radziejowice? Strabag Infrastruktura (oferta opiewa na 306,91 mln zł), Bilfinger Infrastructure (312,66 mln zł ), Mostostal Kraków oraz Ferrovial Agroman (344,74 mln zł), Metrostav (398,41 mln zł), konsorcjum Mirbud, Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Erbedim (432,19 mln zł) oraz konsorcjum Gulermak Agir Sanayi Insaat ve Taahhut, Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego (457,71 mln zł brutto). Za najkorzystniejsza uznano ofertę złożoną przez Strabag. – Strabag wycenił wykonanie robót na 306,91 mln zł. Zaproponował skrócenie terminu realizacji z 34 do 31 miesięcy (w trakcie prac budowalnych nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca) i wydłużenie okresu gwarancyjnego z 5 do 10 lat – zaznacza Krynicki.

Odcinek między Paszkowem a Radziejowicami ma być gotowy w październiku 2018 r. Termin zakończenia prac na fragmencie Radziejowice – Przeszkoda wyznaczono na drugą połowę 2019 r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.