Stawy Walczewskiego gotowe przed czasem

Grodzisk Maz.

Właśnie zakończyła się przebudowa Stawów Walczewskiego. Tym samym grodziszczanie zyskali kolejne miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu.

Przebudowa grodziskich Stawów Walczewskiego to inwestycja, która jest „oczkiem w głowie” burmistrza Grodziska Mazowieckiego Grzegorza Benedykcińskiego. Miasto przygotowywało się do tego przedsięwzięcia od kilku lat. I nie ma się co dziwić, bo mieszkańcy Grodziska właśnie zyskali świetne miejsce do wypoczynku i rekreacji.

Prace zakończyły się na pięć miesięcy przed planowanym terminem. Jak stawy prezentują się w nowej odsłonie? Główny zbiornik został pogłębiony, a obok wybudowano drugi staw. Całość uzupełniły nowe nasadzenia. Wokół stawów pojawiło się aż 170 drzew.

Jednak wszystkie uroki przebudowanych stawów będzie można poznać dopiero w przyszłym roku, gdy zrobi się ciepło. Stawy Walczewskiego mają być sportowo-rekreacyjnym punktem na mapie Grodziska. Docelowo będzie można uprawiać tu sporty wodne,pływać żaglówką, łódką czy rowerkiem wodnym. Miłośnicy wędkowania również znajdą tu swoją enklawę.

Co ciekawe w bliskiej okolicy ul. Warszawskiej ma powstać stok rekreacyjny (będzie można korzystać z niego latem i zimą), a na stawach dostępne będzie kąpielisko. Dopełnienie będą stanowić takie elementy jak: plac zabaw, siłownia plenerowa, plaża, mostek, fontanna oraz mała architektura.

Modernizacja stawów pochłonęła niespełna 2 mln zł, z czego ponad 600 tys. zł pochodziło z dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.