Stawy na święto miasta

Grodzisk Maz.

Wiele wskazuje na to, że mieszkańcy Grodziska i okolic na korzystanie ze Stawów Walczewskiego będą musieli jeszcze trochę poczekać.

Przebudowa grodziskich Stawów Walczewskiego to inwestycja, która jest „oczkiem w głowie” burmistrza Grodziska Mazowieckiego Grzegorza Benedykcińskiego. Miasto przygotowywało się do tego przedsięwzięcia od kilku lat.

Pierwszy etap prac zakończył się na pięć miesięcy przed planowanym terminem. Główny zbiornik został oczyszczony i pogłębiony, a obok pojawił się drugi staw. Jednak pełnego uroku stawy nabiorą dopiero w najbliższych miesiącach.

Stawy Walczewskiego mają być sportowo-rekreacyjnym punktem na mapie Grodziska. Docelowo będzie można uprawiać tu sporty wodne,pływać żaglówką, łódką czy rowerkiem wodnym. Miłośnicy wędkowania również znajdą tu swoją enklawę.

Pierwotnie zakładano, że ze stawów będzie można korzystać już w czerwcu… – Na czerwiec nie damy rady. Planujemy otwarcie na 22 lipca na święto miasta. Wcześniej postaramy się udostępnić jeden staw – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego. – Szał będzie na początek. Później zapewne się to uspokoi. Oczywiście przygotujemy całą infrastrukturę jak parkingi. W okolicy jest wiele atrakcji więc nie spodziewałbym się jakiegoś oblężenia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.