Stawy będą gotowe szybciej niż zakładano

Grodzisk Maz.

Przebudowa grodziskich Stawów Walczewskiego jest w końcowej fazie. – Kończymy już roboty, powinniśmy zdążyć do końca listopada – informuje nas Stanisław Olkowski, kierownik Obsługi Techniczno-Inwestycyjnej Urzędu Miasta w Grodzisku Mazowieckim.

Inwestycja rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku. To jedno z największych przedsięwzięć jakie jest obecnie realizowane w gminie Grodzisk Mazowiecki. Zakres prac przewidywał wykopanie nowego zbiornika wodnego i pogłębienie istniejącego, przebudowanie pomostu, wyregulowanie rzeki Rokicianki, wzmocnienie skarp oraz wybudowanie chodników. Urzędnicy z grodziskiego magistratu poinformowali nas, że większość z wymienionych robót została wykonana. Ponadto Stawy Walczewskiego mają być gotowe wcześniej niż zakładano.

– Praktycznie kończymy już roboty. Mimo to, że umowny termin realizacji tego zadania to kwiecień przyszłego roku, myślę, że wykonawca uwinie się do końca listopada. W tej chwili układane są ścieżki dla pieszych. Później będą prowadzone prace porządkowe – mówi Olkowski.

Ale to nie wszystko. Rewitalizacja Stawów Walczewskiego zakłada dodatkowe zagospodarowanie terenu, bowiem całość ma pełnić funkcję rekreacyjno-wypoczynkową. Według planów pojawi się miejsce do uprawiania sportów wodnych m.in. żeglarstwa oraz wędkowania. Nie zabraknie rowerków wodnych i łódek. W pobliżu boiska Orlik zaplanowano ekomarinę z funkcją gastronomiczną. Co ciekawe w bliskiej okolicy ul. Warszawskiej ma powstać stok rekreacyjny (będzie można korzystać z niego latem i zimą), a na stawach dostępne będzie kąpielisko. Dopełnienie będą stanowić takie elementy jak: plac zabaw, siłownia plenerowa, plaża, mostek, fontanna oraz mała architektura.

Prace te będą realizowane w przyszłym roku. – Nasadzenia roślinności oraz prace związane z zagospodarowaniem terenu objęte są innymi postępowaniami przetargowymi. Niektóre już rozstrzygamy. Jednak to plany na kolejny rok – tłumaczy Olkowski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.