Stawiają na monitoring

Podkowa Leśna

Podkowa Leśna nosi się z zamiarem rozbudowy monitoringu. W tym roku miasto na ten cel chce przeznaczyć 100 tys. zł.

Pierwszy krok Podkowa wykonała pod koniec ubiegłego roku, kiedy to w centrum zamontowano cztery kamery wraz z systemem monitorującym. Urzędnicy podkreślali, że dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo na ulicach. Dodatkowo kamery mogą okazać się niezwykle pomocne dla policji w ujawnieniu sprawców przestępstw oraz wykroczeń.

Miasto nie zamierza poprzestać na zainstalowaniu czterech urządzeń. W tym roku mają pojawić się kolejne. Chodzi o zbudowanie tzw. siatki monitoringu. Na temat montażu kolejnych kamer dyskutowano z policją. Funkcjonariusze wskazali, ich zadaniem, miejsca najbardziej zagrożone przestępczością. Kwestię tę poddano również pod konsultacje z radnymi i mieszkańcami. – Obecnie zostało zaplanowanych 16 kamer. Serwer został przygotowany docelowo dla 32 kamer i jest zgoda policji na umieszczenie go w komisariacie. Kamery będą zamontowane na wylotach z miasta, tak aby monitorować wjazd i wyjazd z miasta oraz obrotowe z detektorem ruchu, o wysokiej rozdzielczości, na podczerwień – w najbardziej newralgicznych miejscach i najbardziej zagrożonych – przedstawia Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Środki na ten cel zostały zabezpieczone. Kiedy ogłoszony zostanie przetarg? – W tegorocznym budżecie na kontynuowanie budowy systemu zostało zarezerwowane 100 tys. zł. Pozwoli to na zainstalowanie kolejnych kilkunastu kamer jeszcze w tym roku. Przetarg na budowę monitoringu wizyjnego będzie rozpisany w ciągu kilku najbliższych tygodni. W ten sposób dołączymy do miast monitorowanych – informuje Tusiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.