Stawiają na infrastrukturę drogową

Grodzisk Maz.

Szykują się spore inwestycje związane z przebudową i budową dróg w Grodzisku Mazowieckim. Rozstrzygnięto przetarg na modernizacje ośmiu ulic i ogłoszono nowy na kolejne odcinki.

Ulice: Suwalska, Orkana, Radiowa, Grabowa, Konopnickiej, Dwernickiego, Mloska i Jelenia do 30 sierpnia 2016 roku zyskają nowe nawierzchnie. Na niektórych z wymienionych dróg pojawi się nowa kanalizacja deszczowa. Ponadto w ramach prac zostanie wykonany parking przy ul. Królewskiej. Grodziski magistrat rozstrzygnął przetarg i wybrał wykonawcę tych robót. Firma Mabau Polska z Szymanowa zajmie się realizacją tej inwestycji za ponad 2,8 mln zł.

To nie wszystko. Urzędnicy nie próżnują, ogłosili kolejne postępowanie i czekają na oferty zainteresowanych firm. W Książenicach zostanie wykonane odwodnienie terenu szkoły podstawowej przy ul. Marylskiego oraz wybudowana nowa nawierzchnia na fragmencie ul. Przyjaciół. Planowane są także przebudowy nawierzchni na ulicach: Piaskowej na odcinku od torów WKD do ul. Na Laski oraz Łowczej.

Zakres prac jest szeroki. W ramach tej inwestycji wykonane zostaną jezdnie z szarej kostki betonowej (2 tys. mkw.) oraz z nawierzchni bitumicznej na podbudowie z kruszywa kamiennego (1,4 tys. mkw.).  Do wycięcia przeznaczono sześć drzew, w zamian będą nasadzone nowe – klony kuliste w ilości 13 sztuk. Tutaj zwycięska firma będzie musiała uwinąć się również do 30 sierpnia 2016 r.

Ponadto gmina Grodzisk Mazowiecki planuje wybudować całkowicie nową ulice łączącą Chełmońskiego z Daleką o czym pisaliśmy tutaj. Oprócz tego zostaną zmodernizowane dwa ważne skrzyżowania: Nadarzyńskiej z Warszawską i Piaskową (link tutaj) oraz Chełmońskiego z Żyrardowską (szczegóły tu).

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.