Startuje rozbiórka „bramek” na A2

Region

W środę 13 marca rozpoczną się prace związane z demontażem „bramek” na autostradzie A2. Prace potrwają do końca czerwca.

Nieczynne „bramki” na autostradzie A2 w Punkcie Poboru Opłat Pruszków są zmorą kierowców. Punkt nie działa, a konstrukcje wymagają od kierowców redukowania prędkości przy przejeździe obok nich. Kończy się to albo korkami w godzinach szczytu, albo kolizjami i stłuczkami.

„Bramki” niebawem przestaną istnieć. W środę ruszają prace rozbiórkowe. – Rozebranych zostanie siedem wysp segregacyjnych i wyremontowana nawierzchnia betonowa. Po wykonaniu oznakowania poziomego i ustawieniu barier kierowcy będą mieli do dyspozycji dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Ruch będzie odbywał się płynnie, bez ograniczenia prędkości tak jak obecnie – informuje Jan Krynicki, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Dobra wiadomość jest taka, że roboty nie wywołają utrudnień w ruchu. – Nie będzie utrudnień związanych z remontem, ponieważ roboty będą wykonywane na środku PPO, który jest wyłączony z ruchu – podkreśla Małgorzata Tarnowska, rzecznik prasowy warszawskiego oddziału GDDKiA.

Wszystkie prace mają zostać wykonane do 30 czerwca bieżącego roku.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 15

15 odpowiedzi na “Startuje rozbiórka „bramek” na A2”

 1. rozbiórka ściema pisze:

  jeżdże tamtędy codziennie i od trzech tygodni nic się nie dzieje , stoi wszystko ,

 2. Konieczny pisze:

  Co śmieszniejsze, niedługo ruszą prace poszerzające A2 do trzech pasów w każdym kierunku. Nie można zrobić od razu szerzej o pas z każdej strony pod przyszłe poszerzenie? GDDKiA – jeżeli potrzebujecie specjalisty od myślenia to zgłaszam kandydaturę bo u Was widzę że jeszcze nie ma takiego stanowiska.

 3. kpt.Nemo pisze:

  Wilku starszy i none – wieczni malkontenci i eksperci od wszelkich tematów.

  • Wilku Starszy pisze:

   Nie rozumiem dlaczego jestem tratowany niesprawiedliwie – ktoś pyta, ja wiem, to odpowiadam. Narzekam tylko gdy mam podstawy i sam prostuję tutaj narzekactwo, jeśli wiem, że nie ma podstaw.
   Nie piszę pod każdym tematem, tylko pod takim w którym mam coś do powiedzenia, specjalizuję się w tematach drogowych. W jaki sposób czyni mnie to ekspertem od wszystkiego?
   Czemu powtarzasz głupoty za tym złośliwym trollem, który podszywa się tu pode mnie od kilku miesięcy?

   • Wilku średni pisze:

    Wytłumacz się raczej czemu jak trza było pokazać ryja to pisałeś sporadycznie a teraz nawalasz posty całymi dniami, w każdym artykule, całe dyskusje! Anonimowy mędrzec od siedmiu boleści!

    • none pisze:

     Może nie używa Facebooka i nie chce zakładać tam konta z powodu przekonań? Wiele osób – w tym również Wilku Starszy i ja – postulowało o wprowadzenie systemu komentarzy opartego o rejestrowane loginy (np. gotowego Disqusa). Ale jak widać, nie znalazły one zrozumienia w redakcji WPRa.

    • Wilku Starszy pisze:

     A gdzie ty byłeś i twoje wpisy, hipokryto? Nie masz prawa się czepiać, skoro sam nie pisałeś.
     A ja owszem, wypowiadałem się.
     Podły kłamco, nie piszę w każdym artykule, wypowiadam się sporadycznie tylko w artykułach, w których mam coś do powiedzenia. Za to ciebie trollu często widzę i większość mojej aktywności obecnie to pisanie pod twoimi komentarzami że tego bełkotu bez gramatyki nie piszę ja.
     Domyslam się kim jesteś. Mirosław Rodowity Pruszkowiak najpierw zaszczuł MOPa, a potem zaczął pisać pod jego pseudonimem. Gramatyka i składnia wpisów, a raczej ich brak też się zgadza.

 4. Wilku starszy pisze:

  Ja mam lepsze pytanie:co za „muzg” wymyślił tam bramki? Odnaleźć tą wybitną jednostkę. Wręczyć nagrody, odznaczenia!

 5. none pisze:

  A wiadomo, kto będzie wykonywał tą rozbiórkę i jaka jest kwota kontraktu? Może coś mi umknęło, ale nie tak dawno informowaliście, że przetarg nie został rozstrzygnięty, bo oferty znacznie przekraczały założony budżet. Co się zatem stało – budżet się rozciągnął? Czy może umowa została zawarta poza przetargiem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły