Startuje Pruszkowski Rower Miejski

Pruszków

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców Pruszkowa. Jeszcze przed majówką wystartuje system wypożyczalni rowerowych w mieście.

Pruszkowianie nie mogą się już doczekać startu Pruszkowskiego Roweru Miejskiego. – W lutym napisaliście o rowerze miejskim w Pruszkowie. Prezydent Landowski podał datę początek kwietnia. Coś się chyba nie udało. Czy wiadomo kiedy w końcu ruszy rower miejski? – dopytuje Dariusz. 

Okazuje się, że „obsuwa” ze startem systemu to wynik zapisów w umowie. – Zażądaliśmy od wykonawcy, by rowery, które będą dostępne w Pruszkowskim Rowerze Miejskim były fabrycznie nowe. Chodzi o to, by mieszkańcy mieli komfort z korzystania z rowerów. Wykonawca czekał na dostawę nowych jednośladów, dlatego uruchomienie systemu trochę się przedłużyło – mówi nam Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa. 

Dziś już wiadomo, kiedy wypożyczalnie rowerów ponownie zaczną działać w Pruszkowie. Rowerami miejskimi będzie można jeździć już od 26 kwietnia. W nowym sezonie mieszkańcy będą mogli wypożyczać rowery na ośmiu stacjach. Utrzymane zostaną punkty wypożyczeń przy stacji WKD, w dzielnicy Gąsin, w Parku Mazowsze oraz w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 2. W tym ostatnim przypadku stacja z rejonu studni wody oligoceńskiej zostanie przeniesiona w rejon wejścia do szkoły od ul. Plantowej. Dwie stacje będą, tak jak dotychczas, umieszczone na terenie powierzchni magazynowych MLP I i II (sponsoruje je MLP Group).  Kolejne punkty pojawią się w czerwcu w dzielnicy Ostoja oraz na przy Centrum Kultury i Sportu przy ul. Bohaterów Warszawy 4

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.