Startuje budżet obywatelski

Milanówek

300 tys. zł mają mieszkańcy Milanówka do rozdysponowania w ramach budżetu obywatelskiego 2018. Projekty można składać do 20 listopada.

Mechanizm budżetu obywatelskiego pozwala mieszkańcom w pełni zaangażować się w życie miasta. Każdy może przygotować swój projekt, który w przypadku Milanówka musi uzyskać poparcie co najmniej 20 mieszkańców. Mieszkańcy miasta-ogrodu już zacierają ręce i odliczają dni do startu kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Warto podkreślić, że procedura trwa kilka miesięcy. Pierwszy akord to opracowywanie projektów. Wypełnione formularze będzie można składać od 30 października do 20 listopada. Do 4 grudnia projekty zostaną zweryfikowane i ocenione. Kolejny krok to poddanie propozycji pod powszechne głosowanie (7-21 grudnia). Ogłoszenie wyników przewidziano na 12 stycznia. 

Na realizację zadań budżetu obywatelskiego 2018 magistrat przeznaczył 300 tys. zł. Należy zaznaczyć, że na jeden projekt maksymalnie może zostać wykorzystane 150 tys. zł. Z pewnością mieszkańcy mają wiele pomysłów, ale nie muszą się ograniczać. Każdy może złożyć dowolną liczbę projektów. Formularz dostępny jest tu. Po wypełnieniu należy przesłać go do urzędu miasta bądź złożyć go osobiście, istnieje również możliwość dostarczenia projektu drogą mailową na adres: promocja@milanowek.pl.

W budżecie obywatelskim 2017 pod głosowanie poddano 15 projektów. Decyzją mieszkańców trzy z nich przeznaczono do realizacji. Najwięcej głosów (387) zebrały nasadzenia morwy czerwonej i białej na terenie miasta oraz na prywatnych posesjach. Projekt wyceniono na ok. 110 tys. zł. Wśród zwycięskich projektów znalazły się także: oznaczenie ścieżek rowerowych i pieszych oraz wydanie mapy ze szlakami (ok. 30 tys. zł), a także mech zjadający smog – ławka ze specjalną odmianą mchu (ok. 150 tys. zł).

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.