Start remontu na „wukadce” już blisko

Region

Przypominamy, że 15 września Warszawska Kolej Dojazdowa rozpoczyna modernizację toru nr 1 na szlaku Komorów – Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów. W jaki sposób będą prowadzone prace? Co z biletami? Odpowiedź w tekście.

Nie tak dawno zakończył się dwumiesięczny remont, a kolejarze już są gotowi do kolejnych prac. Dlatego podróżni będą musieli przygotować się na utrudnienia. Modernizacja torowiska pomiędzy Komorowem a Podkową potrwa jeden miesiąc, od 15 września do 15 października. W międzyczasie rozpocznie się remont toru nr 1M na szlaku Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów (Od 1 października do 31 października).

Etapy
Prace zostały podzielone na trzy etapy. Pierwszy będzie obowiązywał od jutra do końca września. Na fragmencie Komorów – Podkowa tor 1 będzie zamknięty całkowicie, ruch zostanie poprowadzony wahadłowo drugim torem. Niestety pasażerowie muszą mieć na uwadze przesiadki. Jednym z takich punktów będzie stacja Podkowa Leśna Główna w obydwu kierunkach. Przewidziany czas oczekiwania na przesiadkę ma wynieść do 8 minut. Warto zaznaczyć, że z wymienionej stacji nie będą jeździć bezpośrednie pociągi do Milanówka. Pasażerowie, którzy chcą udać się do lub odjechać z tego miasta-ogrodu muszą przesiąść się na przystanku Podkowa Leśna Zachodnia pomiędzy pociągami w relacji Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska oraz Podkowa Leśna Zachodnia (peron do Milanówka) – Milanówek Grudów.

Etap drugi rozpocznie się 1 października, potrwa do 15 dnia tego miesiąca i będzie funkcjonował na podobnych zasadach co poprzedni, ale z pewnymi wyjątkami. Ruch pociągów zostanie całkowicie wstrzymany na szlaku Milanówek Grudów – Podkowa Leśna Główna. W zamian pojawią się autobusy komunikacji zastępczej. W weekend 8-9 października kursy do Grodziska będą się odbywać bez przesiadki. Jednak liczba pociągów będzie ograniczona.

W trzecim etapie (16-31 października) składy będą kursować według zwykłego rozkładu jazdy z wyłączeniem pociągów do i z Milanówka, które mają kończyć lub zaczynać bieg na stacji Podkowa Leśna Główna. Podróżni z Milanówka nadal będą musieli korzystać z autobusów zastępczych.

Bilety
Autobusową komunikacją zastępczą będzie można podróżować na podstawie ważnych biletów WKD. Z powodu braku możliwości skasowania biletu jednorazowego w autobusie pasażerowie muszą zrobić to sami w miejscu przeznaczonym na odcisk datownika. Wystarczy wpisać długopisem datę, godzinę i minuty rozpoczęcia przejazdu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.