Start budowy domów komunalnych

Piastów

Brak mieszkań komunalnych to bolączka wielu miast, nie tylko naszego regionu. Cieszy więc, że w Piastowie ruszyła budowa dwóch domów komunalnych przy ulicy Sułkowskiego.

O planach ich budowy pisaliśmy już niejednokrotnie, ale przypomnijmy, że droga do startu inwestycji nie była usłana różami. Magistrat dopiero za trzecim razem wyłonił wykonawcę zadania. Dwa poprzednie przetargi (w październiku i grudniu 2016 roku) skończyły się fiaskiem. Co prawda, chętne firmy się zgłosiły, ale ich oferty oscylowały 7-8 mln zł. Dużo, ponieważ w urząd dysponował kwotą rzędu 5,8 mln zł. Wreszcie, za trzecim podejściem, w lutym tego roku wyłoniono wykonawcę – Zakład Usług Remontowych i Produkcyjnych „ZURiP” S.A. Z Małogoszczy (woj. świętokrzyskie). Choć zaoferował też wysoką cenę – prawie 7,7 mln zł – to spotkała się ona z akceptacją. Dlaczego? Ponieważ 3 mln zł dotacji na to przedsięwzięcie udzielił miastu Bank Gospodarstwa Krajowego.

Na teren budowy dwóch mieszkań komunalnych przy ul. Sułkowskiego robotnicy weszli w marcu, ruszyły prace przygotowawcze. A kiedy przewidziano finał budowy? Do końca czerwca 2018 roku.

W nowych budynkach komunalnych ma się znaleźć 37 nowych lokali. – Będziemy chcieli ulokować tam osoby, które dziś są w najtrudniejszej sytuacji. Kilka mieszkań zaproponujemy mieszkańcom na zamianę z takich terenów jak okolice ruin Białego Pałacu – mówił nam jeszcze w kwietniu ubiegłym roku Grzegorz Szuplewski, burmistrz Piastowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.