Starostwo rozwija e-usługi

Region

Powiat pruszkowski chce ułatwić swoim mieszkańcom dostęp do usług publicznych świadczonych przez internet. 21 sierpnia zostanie podpisana umowa na wdrożenie Zintegrowanego Systemu Informacyjnego.

Co zakłada projekt? Chodzi o uruchomienie ZSI w Starostwie Powiatowym w Pruszkowie. Czyli, spośród 300 spraw realizowanych w 17 komórkach organizacyjnych w pierwszej kolejności wybrano do wdrożenia usługi z obszarów: spraw komunikacyjnych (rejestracja pojazdów, wydawanie uprawnień do kierowania pojazdami, transport drogowy), dotyczących ochrony środowiska, spraw obywatelskich i z zakresu prawa budowlanego. Wybierając te „działy” brano pod uwagę kwestie popytowe, organizacyjne i finansowe.

Ile konkretnie e-usług zostanie wdrożonych? – Do wdrożenia w ramach projektu zaplanowano ostateczną liczbę 32 e-usług publicznych, kluczowych z punktu widzenia usprawnienia działań administracji publicznej. Zaoferowane w ramach projektu usługi zapewnią mieszkańcom i przedsiębiorcom łatwiejszy dostęp do usług świadczonych przez nasz urząd. To również realna oszczędność czasu i sprawniejsza obsługa w samym urzędzie – poinformowało na swojej stronie pruszkowskie starostwo.

Wartość całego projektu to prawie 2,5 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków UE wyniosło 1,9 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.