Starosta pruszkowski będzie wojewodą?

Pruszków

PiS przygotowuje się do obsady urzędów wojewódzkich. Pojawiają się informacje, że kandydatem do fotela wojewody mazowieckiego może być Zdzisław Sipiera, obecny starosta pruszkowski.

Informację na ten temat podała dzisiejsza „Gazeta Wyborcza”. Sipiera ma być jednym z kandydatów, ale z dużymi szansami. Jest przecież sekretarzem powiatowym PiS. Oprócz niego Prawo i Sprawiedliwość, a konkretnie mazowieckie struktury partii, wskazują na Andrzeja Bittela, byłego wiceburmistrza Ursynowa. Co ciekawe, Bittel jest naczelnikiem Wydziału Infrastruktury i Ochrony Środowiska w… pruszkowskim starostwie. Według „Gazety Wyborczej” większe szanse ma Sipiera.
 
Zdzisław Sipiera z Pruszkowem związany jest od urodzenia. W latach 1991-1996 pełnił funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 8. W międzyczasie zaangażował się w działalność samorządową. Od 1998 roku nieprzerwanie był radnym powiatu pruszkowskiego. To on kładł podstawy pod funkcjonowanie nowej jednostki samorządu terytorialnego. Sipiera w latach 1998-2002 roku pełnił funkcję starosty pruszkowskiego. W listopadzie 2014 roku ponownie objął to stanowisko.
 
Teraz Sipiera ma szansę zostać wojewodą. Mówiło się o tym w 2005 roku, kiedy PiS sformował koalicję z Ligą Polskich Rodzin i Samoobroną. Sipiera był wtedy urzędnikiem warszawskiej administracji.
 
Czy Zdzisław Sipiera może zastąpić obecnego wojewodę, Jacka Kozłowskiego? Spytaliśmy o o to samego zainteresowanego. – Nie chcę komentować tych doniesień – odpowiedział Sipiera.

 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.