Stara kamienica przestanie się rozpadać

Pruszków

Rozpadająca się kamienica zostanie zabezpieczona, przynajmniej tak deklaruje jej właściciel. Na wykonanie tego zadania Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Pruszkowie wyznaczył nieprzekraczalny termin – 14 dni.

Wszystko wskazuje na to, że niebezpieczna nieruchomość wkrótce zostanie przynajmniej zabezpieczona. Dotychczas właściciel kamienicy przy ul. Pilnikowej w Pruszkowie dwukrotnie nie stawił się na rozprawach administracyjnych wyznaczonych przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Jak się okazało nie mógł tego zrobić ponieważ przebywał za granicą. Wczoraj nastąpił przełom w tej sprawie.

20 czerwca pisaliśmy o tym, że powiatowemu inspektoratowi udało się skontaktować z właścicielem budynku i ustalić termin spotkania na środę, 22 czerwca. Mężczyzna pojawił się w inspektoracie. – Zgłosił się do nas właściciel nieruchomości i zobowiązał się do zabezpieczenia budynku w terminie do 14 dni. Jeżeli wykona niezbędne zabezpieczenia sprawa zakończy się pomyślnie. Właściciel ma zamiary inwestycyjne w stosunku do swojej nieruchomości, a to zawsze właściciel decyduje o tym czy chce rozebrać obiekt lub odbudować go – mówi Hanna Kania, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Pruszkowie.

Co się stanie jeśli mężczyzna nie wypełni zadania? – Jeżeli ten pan w ciągu 14 dni nie dokona niezbędnych zabezpieczeń, czyli m.in. zabicia okien i zbicia cegieł, które spadają, wtedy wdrożymy procedury nakazowe – mówi Kania.

Jak informuje inspektorat zabezpieczona nieruchomość może stać latami dopóki nie stanie się znów niebezpieczna. Jeżeli na skutek działalności warunków atmosferycznych pojawią się nowe zagrożenia wtedy właściciel otrzyma nakaz ich usunięcia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.