Stalową czeka przebudowa

Pruszków

Urząd miasta w Pruszkowie ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Stalowej. Inwestycja ma być gotowa jesienią tego roku.

To jedna z tych ulic w Pruszkowie, która o remont wręcz się dopomina. Zniszczona, nierówna nawierzchnia, mało komfortowe skrzyżowanie z torami WKD – to dzisiejszy obraz Stalowej. Projekt jej przebudowy czekał na realizację od 2015 r. Wówczas przygotowano dokumentację i główne założenia inwestycji. Teraz całość została wyciągnięta z szuflady. Urząd miasta poszukuje wykonawcy prac.

Jaki jest zakres przedsięwzięcia? W dokumentacji przetargowej wymienia się rozbiórkę istniejących nawierzchni, wykonanie robót ziemnych, a następnie budowę nowych nawierzchni jezdni ul. Stalowej, zjazdów, chodników o wzmocnionej konstrukcji a także wprowadzenie elementów stałej organizacji ruchu. Kompleksowa przebudowa czeka kanalizację, odwodnienie i oświetlenie uliczne. Zadaniem wykonawcy będzie też usunięcie kolizji z infrastrukturą teletechniczną, usunięcie drzew i krzewów kolidujących z inwestycją, a następnie wykonanie nasadzeń zastępczych i rekultywacja trawników. Przebudowany zostanie też przejazd prze tory WKD. Na całej długości ul. Stalowej pojawią się progi zwalniające.

– To kompleksowa inwestycja obejmująca jezdnię, chodnik, kanalizację, instalację deszczową i oświetlenie na całej długości ulicy Stalowej. Czasowa organizacja ruchu leży po stronie wykonawcy. Będziemy tego pilnować, mieszkańcy muszą mieć zapewniony dojazd do swoich posesji. Ulica Stalowa to przepiękna ulica, trzeba ją przywrócić do życia – mówi nam Konrad Sipiera, wiceprezydent Pruszkowa.

Prace mają zakończyć się 30 listopada tego roku. A kiedy mogą się rozpocząć? – Zaraz po tym, jak swoje działania zakończy tam elektrociepłownia. Nie chcemy dopuścić do sytuacji, że my coś zrobimy, a potem ulica będzie rozgrzebywana. Dlatego też w ostatnim czasie spotykaliśmy się m.in. z MPWiK, aby ograniczyć liczbę takich kolizji – dodaje Sipiera.

Na oferty od firm zainteresowanych przebudową Stalowej urząd miasta czeka do 5 kwietnia.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 23

23 odpowiedzi na “Stalową czeka przebudowa”

 1. zaściankowo pisze:

  Najpierw rewitalizacja budynków na Stalowej,potem nawierzchni i infrastruktury ulicy,nie odwrotnie!W tej kolejności to będą zmarnowane niemałe pieniądze i tego zarząd miasta musi być świadomy.
  Nadmierna ilość progów zwalniających to pruszkowska specjalność-nigdzie nie widuje się ich tyle co tu. Po co na Działkowej aż 4 na krótkim niezabudowanym odcinku?Powinny być montowane w okolicach przejść dla pieszych,żeby mogli uciec przed wariatem drogowym.A wariatów niech ściga policja.
  W temacie nawierzchni ulic:zapraszam do obejrzenia ul.Rozbrat w Pruszkowie,tam dopiero jest XIX wiek!Zero oświetlenia,zero utwardzenia.Przez większą część roku ludzie parkują samochody po ciemku w błocie i głębokich kałużach,latem auta toną w kurzu od piachu.Może i ten projekt ktoś w urzędzie wrzucił na spód szuflady?Najlepiej jeśli decydent od infrastruktury przejedzie się po całym mieście (najlepiej na rowerze,jak włodarz sąsiedniej gminy i z korzyścią dla zdrowia) i sam zobaczy jakie tu są cywilizacyjne zapóźnienia w sprawie dróg miejskich.Podatki płacimy wszyscy i mamy prawo mieć porównywalne drogi.
  Pozdrawiam czytelników.

 2. Kootanga pisze:

  Uwaga! Cytat z mądrości sipiery syna swojego ojca pislamskiego wojewody: „Stalowa to przepiękna ulica – trzeba ja przywrócić do życia”… No chyba pęknę… Stara Kornacka po tym jak ja znaleźli w tapczanie na melinie na Stalowej – też była piękna. Ale nikt nie chciał jej przywracać do życia.

 3. Bydle pisze:

  Fawela na stalowej powinna być zburzona całkowicie – tak jak podobne miejsca rewitalizuje się w prawdziwej Europie. Na zachodzie element zostaje przesiedlony między normalnych i asymiluje się. Niestety patusy ze Stalowej nadają się albo do specjalnego getta albo do więzień i podobnych do tego ośrodków.

 4. Głos pisze:

  Głupie posunięcie, Stalowa to max. 2 albo 3 ładne posesje z ładnymi i schludnymi budynkami, reszta to pekiny do wyburzenia… Jak to będzie wyglądać, ładne nowe chodniki, ulica, krzewy, latarnie i slumsy z obrzyganą i odpadającą elewacją, brudnymi i wypadajacymi oknami? Ludzie, kolejne pieniądze do wydania tylko po to bo SĄ? Gdzie tu logika?

 5. Ul xD pisze:

  Stare pgry i kamienice do wyburzenia a mieszkańców wysiedlić gdzieś daleko bo to pruszkowska ‚elita’

 6. frg pisze:

  A nie lepiej w pierwszej kolejności zająć się budynkami straszącymi od lay, a dopiero potem drogi, chodniki i zieleń ?
  Przecież w jeśli jakiś budynek przypadkiem będzie remontowany, ba wyburzany to wielkie samochody zniszczą tę piękną zieleń, chodniczki i drogę…

 7. Bez progów pisze:

  Na całym świecie odchodzi się od progów zwalniających. To rozwiązanie jest bardzo uciążliwe dla mieszkańców, ponieważ generuje potężny hałas i spore spaliny przy przyspieszeniu.

  • Głos pisze:

   Zobacz jak jeżdżą ludzie na całym świecie i porównaj to z Polską, tu nawet przez progi zwalniające się przelatuje na pełnej k****

 8. towarzysz pisze:

  czy ktoś mi podpowie ile wzrosła cena mieszkań na stalowej i okolicach na nie?długo przed zatwierdzeniem planów budowy nowej stacji?

 9. pat pisze:

  A co z Waryńskiego? Stare sensowne oznakowanie poziome już się zmiksowało z nowym bezsensownym – chyba jest na gwarancji. Trzeba natentychmiast przemalować!!!

 10. Anonim pisze:

  Stalowa po remoncie powinna być jednokierunkowa. Po prostu jest za wąsko dla normalnego ruchu. Kierunek do przeanalizowania natężeń ruchu. Wydaje mi się, że powinno być od Powstańców do Sienkiewicza.

 11. WPR pisze:

  Ulica slamsów,w większości do wyburzenia.

 12. Blanka pisze:

  Zadaniem wykonawcy będzie też usunięcie kolizji z infrastrukturą teletechniczną, usunięcie drzew i krzewów kolidujących z inwestycją, a następnie wykonanie nasadzeń zastępczych i rekultywacja trawników. Niedługo cały Pruszków będzie jedną betonową płytą. Wycinają wszystkie drzewa sądząc w ich miejsce krzeczki, które po kilku miesiącach usychająbi zarastają zielskiem.

 13. lol pisze:

  Mmmm..stalowa lowa, zrzucić bombastik, będzie fantastik 😀

 14. @andrzej i ljf pisze:

  Sami jestescie patologią.Wiesniaki.Gdybyscie nie wiedzieli na Stalowej mieszkaja tez normalni ludzie,a patologia to mieszka z wami pod jednym dachem.Więc bardzo prosze sie powstrzymac od tego typu komentarzy.Mimo wszystko pozdrawiam.

 15. Pruszkowianin pisze:

  Szkoda iż niewielu pamięta o tym.iż dawniej była to reprezentacyjna ulica
  Remont powinien objąć także elewacje budynków
  Niestety wielu właścicieli nie ma na to środków a kamienice będące w gestii miasta poparły w ruinę.

 16. As pisze:

  ” dopomina sie o remont”, „stalowa to przepiękna ulica” – szkoda, ze Działkowa sie nie dopomina – ulica po ktorej lada moment bedzie puszczony cały ruch na drugą strone torow, jak zamkną wiadukt…

 17. andrzej pisze:

  Po co. „Mechaniki” zostały zaorane to dlaczego nie można zrobić tego samego z ruderami na Stalowej? Wicie dlaczego?Bo patologii trzeba by było dać nowe mieszkania.

 18. Ijf pisze:

  Na stalowej to wypadałoby wszystko zaorać, wysiedlić cała patologie i zbudować całkowicie nowe osiedla z młodymi mieszkańcami. Teraz to będzie remont dla 500+ i praca-

 19. goooo pisze:

  Progi zwalniające….ja pie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły