Sprzęt nie tylko dla pełnoletnich

Grodzisk Maz.

Młodzież z Grodziska Mazowieckiego chętnie korzysta ze sprzętu na Stawach Walczewskiego. Kłopot w tym, że aby wypożyczyć kajak czy rower wodny konieczna jest asysta osoby dorosłej.

Młodzi grodziszczanie są zachwyceni wyglądem Stawów Walczewskiego. Nie ma się co dziwić, bo teren wokół stawów nadal jest w przygotowaniu, a już dziś o miejsce jest odwiedzane przez mieszkańców. Są tu boiska, miejsca do wypoczynku i wspomniany sprzęt umożliwiający pływanie po stawach. Niebawem pojawi się również kąpielisko.

Jest jednak jeden kłopot. Ze sprzętu młodzież może korzystać ale w asyście pełnoletnich kolegów lub rodziców. Jest jednak szansa, że niebawem i cześć nastolatków będzie mogła samodzielnie wypożyczyć sprzęt. – Cały czas szukamy złotego środka. Chcemy by ze sprzętu mogły korzystać nawet niepełnoletnie osoby. Rozumiem, że 17-latek niekoniecznie chce przyjść z rodzicami na kajaki. Chętniej zjawiłby się tu z kolegami lub dziewczyną – mówi nam Mariusz Smysło, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grodzisku Mazowieckim.

Przypomnijmy, że aby wypożyczyć sprzęt konieczne jest pozostawienie swoich danych osobowych, m.in. numeru pesel. A to ma być zabezpieczenie w przypadku ewentualnego uszkodzenia sprzętu. – Zastanawiamy się jak zmienić regulamin, by i nastolatkowie mogli korzystać z wypożyczalni. Analizujemy możliwości – dodaje Smysło.

Dyrektor Smysło podkreśla, że sprzęt będzie udostępniony młodzieży w wieku od 16 lat. Od kiedy? Tego jeszcze nie wiadomo.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.