Sprzeczka na posiedzeniu milanowskiej komisji edukacji

Milanówek

18 stycznia podczas obrad komisji edukacji w Milanówku radna miasta Janina Moława zarzuciła burmistrzowi, że urzędnicy, którzy prowadzili kontrole w Zespole Szkół Gminnych nr 1 działali nieetycznie oraz bezprawnie.

Nie tak dawno temu we wspomnianej placówce edukacyjnej przeprowadzono kontrolę, podczas której ujawniono nieprawidłowości związane z działaniami byłego dyrektora. Mowa o sferze organizacyjnej szkoły. – Obejmując stanowisko Burmistrza, zobowiązałam się działać na rzecz dobra Miasta i jego Mieszkańców. Jedną z form tego działania są kontrole prowadzone w podległych mi placówkach instytucjach i publiczne wskazywanie i naprawianie ewentualnych nieprawidłowości. Taka sytuacja miała miejsce w Zespole Szkół Gminnych nr 1 (pisownia oryginalna – przyp. red.) – napisała na Facebooku Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka.

Podczas ostatniej komisji edukacji, która odbyła się 18 stycznia, radna Janina Moława skierowała zarzuty w stronę szefowej urzędu miasta. – Tej sprawy nie można było zamieść pod dywan i udawać, że w szkole nie było problemów. Dlatego właśnie uważam za skandaliczne wystąpienie radnej Janiny Moławy podczas posiedzenia Komisji Edukacji w dniu 18 stycznia br. Radna absolutnie bezpodstawnie zaatakowała mnie, a także pracowników Urzędu, którzy wykryli nieprawidłowości w „Jedynce”. Wyjątkowy niesmak wzbudziły we mnie absurdalne zarzuty radnej, że działania kontrolerów były nieetyczne i bezprawne – skomentowała burmistrz Kwiatkowska.

To nie pierwszy raz gdy pomiędzy obiema paniami dochodzi do konfliktu. W maju ubiegłego roku opisywaliśmy jedno ze starć burmistrz z radną, gdy Wiesława Kwiatkowska za pośrednictwem kancelarii prawnej domagała się przeprosin od Janiny Moławy za „naruszenie dóbr osobistych gminy Milanówek”. Można przeczytać o tym tutaj.

Podobnie i tym razem burmistrz podkreśla, że radna działa na szkodę miasta. – To, że głównym celem działań radnej Moławy na forum Rady Miasta są próby zaatakowania mnie, nie stanowi dla mnie problemu. Tak samo jak publikowanie przez nią w mediach społecznościowych plotek i fałszywych informacji na temat mojej pracy. Boli jednak to, że radna rozpowszechniając kłamstwa i fałszywe oskarżenia ewidentnie działa na szkodę naszego Miasta – czytamy na profilu facebookowym Wiesławy Kwiatkowskiej.

SPRAWDŹ TEŻ:
Zawrzało wokół „jedynki”

„Jedynka” z nowym dyrektorem

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.