Sprawdzili ponad 800 kierowców

Pruszków

Przez całą dobę policjanci z terenu powiatu pruszkowskiego sprawdzali trzeźwość kierujących. Stróże prawa zatrzymali sześciu nietrzeźwych prowadzących.

Działania w ramach akcji „Nie prowadzę po alkoholu” ruszyły w poniedziałkowy poranek, 7 marca. Przez całą dobę funkcjonariusze przebadali ponad 800 kierowców. Funkcjonariusze wielokrotnie apelują, aby nie wsiadać za „kółko” po alkoholu, jednak nie wszyscy stosują się do tych zaleceń. Tym razem było podobnie. Jak prezentują się wyniki kontroli trzeźwości? – Wykonaliśmy 857 badań, zatrzymaliśmy sześciu nietrzeźwych kierowców – podaje asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Funkcjonariusze z ruchu drogowego zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących, w tym dwóch rowerzystów. Kolejne dwie osoby wpadły w ręce policyjnego patrolu. Jeden z zatrzymanych kierowców miał aż 2,72 promila. Mężczyzna przewoził samochodem kilka osób. – Dodatkowo nie miał uprawnień do kierowania pojazdem. Już wcześniej był karany za jazdę pod wpływem alkoholu – mówi rzecznik pruszkowskiej policji.

Przy każdej możliwej okazji policja prosi, aby kierowcy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu. – Przykre jest to, że nasze apele nie przynoszą efektów. Prowadzimy kolejne kontrole i ich wyniki potwierdzają zasadność takich działań. Zawsze istnieje możliwość przyjścia na komisariat i przebadania się. Taka czynność trwa chwilę. Jeśli kierowca poprzedniego dnia spożywał alkohol może przyjść na komisariat i poprosić o zbadanie trzeźwości. Wtedy będzie miał pewność, czy może wsiąść za kierownicę – wyjaśnia asp. Kańka.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.