Sprawdzą swoją wytrzymałość

Raszyn

Młodzi pływacy będą rywalizować o medale w Ogólnopolskim Sprawdzianie Wytrzymałości i Wszechstronności Stylowej. Do Raszyna zjedzie się blisko 200 zawodników.

Pływanie to sport, który wymaga wytrwałości i wytrzymałości. Michael Phelps, 18-krotny mistrz olimpijski, na każdym treningu przepływał dziesięć kilometrów. Dzień zawodów dla każdego sportowca jest czasem wyjątkowym. Walka o laury i wpisanie się do annałów historii. Phelps to zrobił zdobywając złote medale Igrzysk Olimpijskich.

Wielu młodych adeptów pływania musi poświęcić swój czas, aby doskonalić własne umiejętności. Kończą zajęcia szkolne i udają się na trening. Z tą myślą, że kiedyś wejdą na szczyt. W Raszynie młodzi pływacy dostaną szansę na zaprezentowanie swojego kunsztu. W dniach 19-20 listopada odbędzie się Ogólnopolski Sprawdzian Wytrzymałości i Wszechstronności Stylowej.

Impreza cieszy się sporym zainteresowaniem. – Gdy zaczynaliśmy na listach startowych mieliśmy 100 zawodników. W najbliższych zmaganiach wystartuje 180 pływaków. To zawodnicy, którzy przeszli przez kwalifikacje w swoich okręgach – mówi Katarzyna Klimaszewska, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Raszynie.

Zawody będą rywalizacją czysto sportową. Na basenie pojawią się pływacy, którzy trenują w klubach. – Będą to zawodnicy z roczników 2003 i 2004. Impreza wspierana jest przez Warszawski Mazowiecki Okręgowy Związek Pływacki – wyjaśnia Klimaszewska.

Każdy może przyjść i zobaczyć zmagania pływaków. O dyscyplinę dbać będą profesjonalni sędziowie. Pływacy poczują smak rywalizacji na najwyższym poziomie. Klimaszewska: – Czas będzie mierzony przez sędziów, a także automatycznie dla każdego zawodnika. Tak jak na olimpiadzie. Na najlepszych czekają medale i puchary.

Zmagania odbędą się w dniach 19-20 listopada w godzinach 8.30-16.00 przy ul. Sportowej 30 w Raszynie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.