Sprawca strzelaniny w Jankach zatrzymany

Region

Funkcjonariusze z pruszkowskiej komendy zatrzymali 30-letniego Erika A. podejrzanego o postrzelenie 45-letniego mężczyzny.

Przypomnijmy, w poniedziałek na trenie jednej z hurtowni w Jankach doszło do strzelaniny, w której ranny został 45-letni Polak. Mężczyzna szukając pomocy zatrzymał jeden z samochodów. Kilka minut później mężczyzna zmarł, a kobieta, która prowadziła pojazd zadzwoniła na policję. Zgłoszenie około godziny 14.00  przyjął dyżurny komendy stołecznej policji. Natychmiast na miejsce zostały skierowane załogi policyjne. Mundurowi zabezpieczyli teren hurtowni i pobliskiej stacji benzynowej. Dzięki relacji świadków udało się ustalić, że najprawdopodobniej to 30-letni obywatel Turcji oddał strzały. Po kilku minutach policjanci ustalili dane podejrzanego oraz pojazd jakim się poruszał.

Stosowny komunikat został opublikowany w mediach. W trakcie poszukiwań Erika A. zablokowano drogi, a teren z powietrza patrolował śmigłowiec. Całą sprawą zajęła się pruszkowska policja oraz policjanci z wydziału terroru i zabójstw komendy stołecznej policji. Każda informacja, która napływała od świadków była skrupulatnie sprawdzana.

Jeszcze tego samego dnia policja odnalazła porzuconą toyotę celicę. Samochód został zabezpieczony i poddany oględzinom. Dzięki anonimowej informacjom ustalono, że poszukiwany Erik A. może ukrywać się niedaleko Raszyna. Na miejsce wysłano załogi policyjne. Okazało się, że otrzymane informacje są prawdziwe. W pewnym momencie w lesie zauważono mężczyznę odpowiadającego rysopisowi poszukiwanego. Funkcjonariusze obezwładnili 30-latka i przewieźli do komendy. Na miejscu potwierdzono jego tożsamość. Mężczyzna został przeszukany jednak nie znaleziono przy nim broni palnej.  

Zaraz po strzelaninie policja zatrzymała 38-letniego obywatela Bułgarii, który również może mieć związek ze śmiercią 45-letniego Polaka. Obaj mężczyźni zostali umieszczeni w policyjnym areszcie. Dalsze działania w tej sprawie będą prowadzone we wspólprawcy z prokuraturą.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.