Sprawca rozboju w aptekach zatrzymany

Pruszków

O sprawie pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Nieznany mężczyzna dokonał rozboju w dwóch pruszkowskich aptekach. Policjanci zatrzymali podejrzanego, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Do tych dwóch niebezpiecznych sytuacji doszło w poniedziałek, 26 września. Około godziny 21.00 do jednej z aptek wszedł mężczyzna. Na początku tylko się rozglądał, lecz chwilę później nagle wyrwał małe drzwi prowadzące za ladę, a następne krzyczał do pracowników placówki aby oddali mu wszystkie pieniądze. Wówczas pracownik otworzył kasę i oddał pieniądze (1,5 tys. zł) napastnikowi, przy czym udało się mu nacisnąć przycisk antywłamaniowy.

Sprawca żądny kolejnych pieniędzy, nie myśląc zbyt długo udał się do kolejnej apteki… Pewnym krokiem wszedł do budynku, przeskoczył przez ladę, a następnie złapał za głowę jedną z pracownic. Kolejny raz zażądał pieniędzy. Tym razem nie poszło tak łatwo. Kobieta nie otworzyła kasy, a na dodatek szybko nacisnęła przycisk antywłamaniowy. Sprawca uciekł.

Na szczęście niedługo później policjantom udało się zatrzymać mężczyznę. Co więcej, podczas „okazania” został rozpoznany przez pokrzywdzoną osobę. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.