Spowodował kolizję, miał ponad 2 promile

Pruszków

Ponad 2 promile alkoholu we krwi miał kierowca, który w sobotę, 16 kwietnia, spowodował kolizję na ul. 3 Maja w Pruszkowie. W wyniku zdarzenia odniósł obrażenia i trafił do szpitala. Nie uniknie jednak kary.

O sprawie już informowaliśmy. Kierujący Seatem w okolicy stacji benzynowej na ul. 3 Maja zderzył się z Mercedesem. Na miejscu okazało się, że znajdował się pod wpływem alkoholu. Jednak w wyniku kolizji doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala.

Policja zajęła się sprawą i ustaleniem przyczyn zdarzenia. Jak doszło do kolizji? – Seat jechał ul. 3 Maja w Pruszkowie i kierował się w stronę ul. Poznańskiej. Prawdopodobnie kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na przeciwległy pas ruchu, którym poruszała się cysterna. Oba samochody zderzyły się – opisuje asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Kierowca Seata jest odpowiedzialny za spowodowanie kolizji, jednak na sumieniu ma coś jeszcze. Mężczyzna został przebadany i okazało się, że prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. – Miał 2,5 promila – podaje asp. Kańka.

Po dojściu do sprawności mężczyznę czeka spotkanie z policją. Funkcjonariusze przedstawią mu zarzuty. – W sprawie prowadzone jest postępowanie przygotowawcze. Kierujący Seatem będzie odpowiadał za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości – mówi rzecznik pruszkowskiej policji.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.