Spotkanie z wykonawcami autostrady A2

Region

Starosta Pruszkowski Elżbieta Smolińska w dniu 27 stycznia zorganizowała spotkanie z wykonawcami autostrady A2. W trakcie spotkania omawiana była sytuacja mieszkańców Gąsina i Żbikowa, którzy od kilku tygodni skarżą się na uciążliwą budowę.

Każdego dnia przy budowie autostrady pracuje ciężki sprzęt, a kilkudziesięciotonowe ciężarówki dowożą niezbędne materiały budowlane. Niestety pojazdy te poruszają się po drogach miejskich i powiatowych, niszcząc ich nawierzchnie. Z każdym dniem jest coraz gorzej. Drogi nie są przystosowane do tak intensywnej eksploatacji. W wyniku ogromnego obciążenie w nawierzchni wielu ulic w tym rejonie pojawiły się dziury i wyrwy utrudniające okolicznym mieszkańcom dojazd do własnych posesji. Niestety taki stan ma trwać jeszcze przez półtora roku.

Elżbieta Smolińska, Starosta Pruszkowski zorganizowała spotkanie, które ma doprowadzić do poprawy jej sytuacji. Na czwartkową naradę zaproszeni zostali przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, kierownictwa firm Strabag i Budimex, Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego oraz referatu Kontroli Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

W trakcie tego spotkania omówiono, w jaki sposób można ograniczyć niedogodności związane z pracami trwającymi na budowie autostrady oraz zakres robót firm uczestniczących w tej inwestycji. Efektem prowadzonych rozmów ma być porozumienie, które zostanie podpisane na kolejnym spotkaniu zaplanowanym na 3 lutego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.