Spotkanie z Natalią Fiedorczuk

Milanówek

30 stycznia z mieszkańcami Milanówka spotka się Natalia Fiedorczuk, laureatka Paszportów „Polityki”. Tematem spotkania będzie książka „Jak pokochać centra handlowe”.

To debiut literacki Natalii Fiedorczuk. W książce znajdziemy opowieści wielu kobiet, które dotknął kryzys związany z urodzeniem dziecka. – W hipnotyzującej i surowej opowieści wyciąga na światło dzienne pytania o rodzicielstwo, których nie mamy ochoty ani odwagi sobie zadać. Czy istnieją matki lepsze i gorsze? Kto o tym decyduje? Jednak ta książka to nie tylko opowieść o stawaniu się rodzicem, to także portret otoczenia: portret Polski, jej przedmieść, a także codziennej pracy i obowiązków, wynikających z dorosłości. Obowiązków tak powszednich i nużących, że zwykliśmy odbierać im znaczenie, pomijać je i bagatelizowa – napisano na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Milanówku.

Mieszkanka miasta-ogrodu nie tak dawno została wyróżniona w tegorocznych Paszportach „Polityki” w kategorii kultura. Nagroda została przyznana za: „przenikliwy portret współczesnej Polski widzianej od strony matek z  wózkami, za chłodny i  niebanalny obraz macierzyństwa, a  także za żywy i  pełen humoru literacki język w  książce „Jak pokochać centra handlowe”. Ale pasją Fiedorczuk jest nie tylko literatura. Znana jest miłośnikom muzyki jako piosenkarka, instrumetalistka i autorka tekstów piosenek.

Z autorką „Jak pokochać centra handlowe” będzie można spotkać się 30 stycznia o godz. 18.00, podczas wieczoru autorskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej (Milanówek, ul. Spacerowa 4). Wstęp wolny.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.